Ілюстрація REUTERS

У це складно повірити, але вживання алкоголю та кави може бути секретом довголіття, як встановили американські вчені.

Вони довели, що помірні дози цих напоїв пов'язані зі збільшенням тривалості життя понад 90 років. Утім, ключовим тут є слово помірне, повідомляє MedikForum.

Дослідження під назвою "90 +" почалося в 2003 році серед представників найстаршої вікової групи для того, щоб визначити, які саме фактори дозволяють їм відзначити дев'яностий день народження та продовжувати жити. Звісно, що автори дослідження враховували всі обставини й робили на їхній основі висновки.

Відео дня

Читайте такожАлкогольна порада: лікар розповів, що краще пити на Новий рік

Виявилося, що люди, які вживали у помірній кількості алкоголь або каву, жили довше, порівняно з тими, хто не пив ні кави, ні спиртного. Більше того, люди, які мали зайву вагу після 70 років, жили довше за тих, у кого цієї ваги не було, або відзначався її дефіцит. Понад 40% людей від 90 років страждали від старечого недоумства, 80% були інвалідами. Обидва ці явища частіше зустрічалися серед жінок, ніж серед чоловіків.

Зазначимо, що приблизно у половини жертв деменції від 90 не відзначалося серйозної нейропатології в мозку, яка могла б пояснити втрату інтелекту. Люди від 90 з геном APOE2 рідше стикалися з клінічною деменцією, але частіше мали характерну для старечого недоумства нейропатологію в мозку. Вживання не більше двох порцій пива або вина в щоденному режимі знижувало ризик передчасної смерті на 18%, а вживання двох чашок кави щодня зменшувало ймовірність дострокового відходу з життя на 10%.

Раніше британські медики поділилися правилами вживання алкоголю. Перше - не можна пити щодня, повинне бути "вікно". Друге - не можна виходити за рамки допустимої денної дози.