Ілюстрація / REUTERS

Порада 1: спокій і тільки спокій

Стрес є головним ворогом міцного здоров'я та імунітету. Чим його більше, тим більше проблем зі здоров'ям вам обіцяє. Тому слід бути більш спокійним, відмовитися від стресових ситуацій, щоб не довести до падіння імунітету. Найбільш ефективним методом боротьби зі стресом є йога або медитація, пише МедікФорум.

Порада 2: смачна їжа

Відео дня

Організм потребує корисних речовин – вітаміни, антиоксиданти, пробіотики, мінерали. Рекомендується вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід. Чим більше розмаїття, тим краще для імунітету. Крім того, важливі пробіотики, які дозволяють зміцнити імунну систему.

Порада 3: інтенсивні тренування

Такі тренування здатні додати вам здоров'я. Ті, хто не рідше двох разів займається досить інтенсивно, на 10% рідше стикаються з застудами. Однак пам'ятайте, що не варто перевтомлюватися. Адже тоді може виникнути протилежний ефект. Організму потрібен час на відновлення, тому відпочивайте після тренувань.

Читайте такожНазвано простий спосіб боротьби з депресією - за допомогою їжі

Порада 4: прогулянки

Під час прогулянок людина отримує сонячний вітамін D, який дуже важливий для імунітету. Він сприяє зміцненню кісток, дозволяє боротися із запаленнями, підвищує настрій. До того ж такий вітамін відмінно протистоїть вірусам та інфекціям. Тому треба частіше гуляти, щоб зміцнювати імунітет.

Порада 5: масаж, сауна

Ці два дуже приємних пункти вельми корисні. Відвідувати сауну необхідно для зміцнення імунітету, бо підвищена температура ускладнює виживання бактерій, а масаж дозволяє знизити рівень кортизолу – гормону стресу, який,як ви пам'ятаєте, може підірвати імунну систему.

Порада 6: зустрічі з друзями

Дружні зустрічі цілюще позначаються на стані здоров'я. З'ясувалося, що самотні люди мають більший рівень стресу, який як раз-таки і впливає на імунітет. Слід хоча б раз на місяць знайомитися з новою людиною, зустрічатися з товаришами – тоді імунітет буде набагато міцнішим.

Порада 7: більше спати

Зміцнення імунітету – як мінімум причина лягати спати раніше. Якісний сон дозволить стати набагато здоровішим.

Порада 8: відмова від шкідливих звичок

Всім відомо, що шкідливі звички негативно позначаються на здоров'ї. Ніякої користі від алкоголю і тютюну бути не може. Тому не варто зловживати такими звичками, якщо хочете укріпити імунітет.

Порада 9: зелений чай

Цей напій містить речовину галлат епігаллокатехін – потужний антиоксидант, який захищає організм від дії вільних радикалів. До того ж він допомагає Т-клітин імунної системи, які борються з бактеріями і вірусами.