Вчені досліджували, як застуда може допомогти протистояти зараженню коронавірусом \ фото УНІАН

Згідно з новим дослідженням, проведеним імперським коледжем Лондона, звичайна застуда може забезпечити певний захист від коронавірусу і допомогти розробити універсальну вакцину від усіх майбутніх варіантів COVID-19.

Вчених зацікавило, чому одні люди здатні протистояти коронавірусній інфекції, незважаючи на тривалий вплив, а інші легко заражаються. Дослідники вирішили перевірити теорію про те, що тип лейкоцитів, Т-клітин, що виробляється людським організмом для боротьби з застудою, може забезпечити певний захист, повідомляє Бі-бі-сі.

"Попереднє зараження простудними коронавірусами (це далекі родичі SARS-CoV-2, що викликає COVID-19) може виробляти Т-клітини, які будуть здатні перехресно розпізнавати, а потім атакувати вірус SARS-CoV-2. Цю теорію ми і вирішили перевірити", - розповів один з авторів доповіді Аджіт Лалвані, завідувач кафедри інфекційних захворювань в Імперському коледжі Лондона.

Відео дня

Читайте такожУ Китаї з'явилися коронавірусні "карантинні табори" - ЗМІ

Дослідження почалося у вересні 2020 року, до програм масової вакцинації. Вчені взяли зразки крові 52 людей, які жили в тому ж будинку, що і людина, інфікована вірусом SARS-CoV-2. Відбір проб проводився відразу після підтвердження діагнозу COVID-19. Рівно половина опитаних заразилася коронавірусом, а решта - ні.

"Люди, у яких вже були Т-клітини, викликані коронавірусом застуди і які могли розпізнавати і атакувати SARS-CoV-2, не заразилися", - сказав Лалвані.

Сучасні вакцини проти коронавірусу призначені для запуску імунної відповіді, націленої на шиповидні білки на поверхні вірусу. Однак ці шипи легко мутують, знижуючи таким чином ефективність вакцини.

Т-клітини, навпаки, працюють проти білків в ядрі вірусу, які мутують набагато повільніше. "Отримані нами результати дають основу для виробництва універсальної вакцини, що індукує Т-клітини, для захисту людей від нинішніх і всіх майбутніх варіантів COVID-19", - вважає Аджіт Лалвані.

Вас також можуть зацікавити новини: