
Суд обрав запобіжний захід одному із затриманих на Закарпатті агентів угорської спецслужб - його взято під варту. Про це повідомило "Суспільне", оприлюднивши фото із зали суду.
"Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід одному із підозрюваних у шпигунській діяльності на користь Угорщині - тримання під вартою на 60 діб, починаючи з 8 травня", - йдеться у повідомленні мовника в Telegram.
Також журналісти повідомили, що жінці, яку підозрюють у шпигунській діяльності на користь Угорщини, теж обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.
"За даними СБУ, йдеться про колишню військовослужбовицю Сил безпеки та оборони України, яка звільнилася з підрозділу у 2025 році", - нагадали у повідомленні.
Затримання агентів на Закарпатті - що відомо
Як повідомляв УНІАН, СБУ викрила шпигунську мережу воєнної розвідки Угорщини. Як виявилося, завданням цього осередку був збір даних про військову захищеність Закарпатської області, пошук вразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону та вивчення суспільно-політичних поглядів місцевих жителів.
Зазначається, що куратором обох фігурантів був кадровий співробітник воєнної розвідки Угорщини, чию особу вже ідентифіковано Службою безпеки, а одним із його агентів був 40-річний колишній військовий з Берегівського району.
Пізніше стало відомо, що Угорщина вислала двох українських дипломатів, яких звинуватили у "шпигунстві". За словами міністра закордонних справ країни Петера Сіярто, відповідне рішення і нота були вручені послу України в Будапешті.