Вчені та спортсмени б'ють на сполох через таку загрозу / фото ua.depositphotos.com

Спортсмени ризикують своїм життям під час змагань на Олімпійських іграх цього літа через екстремальну спеку, яка спричинена глобальним потеплінням. Про це йдеться у звіті Британської асоціації сталого спорту під назвою "Вогняні кільця", передає The Telegraph

У звіті зазначається, що учасники потенційно можуть отримати тепловий удар, "який може мати довгострокові наслідки з ураженням багатьох органів і навіть призвести до летального результату".

Такий звіт вже є другим за місяць, в якому прогнозуються катастрофічні наслідки для спорту, якщо глобальне потепління вийде з-під контролю. У першому йшлося про те, що стадіон "Кінгсхолм" у Глостері є одним з найбільших стадіонів у світі, якому загрожує "морське затоплення", якщо середня температура у світі підвищиться на два градуси за Цельсієм.

Відео дня

Автори звіту попередили, що було б "помилкою" ігнорувати загрозу екстремальної спеки під час Олімпіади 2024 року у Парижі. 

"Той факт, що Олімпійські ігри відбудуться в розпал літа, означає, що загроза руйнівної спеки є дуже реальною", - попередили вони. 

Також з таким прогнозом погоджуються теперішні, колишні та майбутні олімпійці, серед яких володар медалей попередніх Ігор та чемпіони світу з різних видів спорту. 

"Ми випробовуємо себе на межі можливостей, і якщо нам доводиться робити це в небезпечних умовах, я не думаю, що спортсмен буде стримуватися. Це не в ДНК спортсмена - зупинятися, і якщо умови занадто небезпечні, я вважаю, що існує ризик летального результату", - підкреслив зірка шотландського регбі-7 Джеймі Фарндейл.

Водночас марафонська плавчиня Ембер Кіган нагадала про смерть американки Фреш Кріппен у 2010 році під час запливу на відкритій воді в ОАЕ. 

"Ми всі заходимо у воду, знаючи, що люди померли від спеки. Це не те, з чим можна жартувати", - попередила вона. 

"У нас були спортсмени, у яких під час тренувань в екстремальну спеку температура тіла піднімалася до 39,5°C, що становить дійсно значний ризик для здоров'я. Це страшно", - зауважила дворазова олімпійська чемпіонка з вітрильного спорту Ханна Міллз.

У зв'язку з цим у звіті надали п'ять рекомендацій для органів, які займаються організацією олімпіади, а саме:

  • розумне планування тренувань для уникнення екстремальної спеки;
  • забезпечення безпеки спортсменів та вболівальників за допомогою кращих планів регідратації та охолодження;
  • надання спортсменам можливості висловлюватися щодо зміни клімату;
  • посилення співпраці між спортивними органами та спортсменами в рамках кампаній з підвищення обізнаності про клімат;
  • переоцінка спонсорства викопних видів палива у спорті.

Також у звіті йдеться про те, що через декілька років може бути неможливо проводити Олімпійські ігри через таку спеку. 

Олімпіада-2024 - останні новини

Як писав УНІАН, українські спортсмени отримали інструкції, як поводитися з росіянами та білорусами під час Олімпіади-2024. Такі рекомендації розробили, аби вберегти українських атлетів від провокативних ситуацій та сприяти безпеці представників офіційної делегації національної збірної команди України на Ігри в Парижі.

Своєю чергою дворазовий володар Кубка Стенлі і олімпійський чемпіон Домінік Гашек засудив допуск РФ до Олімпіади. Він вважає, що російська влада робить все, аби повернути російських спортсменів на міжнародну арену.

"Дозволити російським спортсменам брати участь в Олімпіаді - це те ж саме, якби ми послали їм тисячу літаків і тисячу танків, а може навіть більше", - пояснив Гашек.

Вас також можуть зацікавити новини: