этот материал доступен на русском

У середу відбудеться засідання суду у справі Червоненко проти Сироїд

16:56, 21 травня 2019
Політика
1043 0

Судовий позов про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди був поданий Червоненко ще в 2018 році, проте Сироїд на засідання суду не приходила.

Конфлікт між політиками виник в 2018 році під час телевізійного ефіру на 112 каналі, де Сироїд і Червоненко обговорювали можливі перспективи впровадження проекту Hyperloop в Україні. Червоненко, котрий працював Міністром транспорту в уряді Тимошенко в 2005 році, досить критично відгукнувся про доцільність такого транспорту в Україні та розкритикував роботу міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Сироїд з жорсткою критикою Омеляна не погодилась і заявила: «У країні був би Hyperloop, якби не було таких корумпованих міністрів як Червоненко». Так само, в досить різкій формі, Віце-спікер заявила, що Червоненко, перебуваючи на посаді Міністра транспорту, передав структурам бізнесмена Ріната Ахметова якісь 20 тис. залізничних вагонів.

Червоненко був вкрай обурений заявами Сироїд, класифікував їх як наклеп, і заявив, що в будь-якій цивілізованій країні такі висловлювання вищого державного чиновника розглядалися б в суді. Червоненко, нагадав, що за 8 місяців його роботи в Міністерстві транспорту, надходження до державного бюджету вперше виросли на 312%, була добудована частина дороги Одеса-Київ, а транзит по СНД становив близько 5 мільярдів доларів.

За словами Червоненка, Оксана Сироїд, прийшла на інтерв'ю не підготовленою і не володіла «матчастиною», оскільки саме він почав кампанію по поверненню вагонів, переданих за часів Януковича структурам Ахметова та Кирпи. Всього «Укрзалізниці», під час роботи Червоненко Міністром транспорту, було повернуто понад 37 тисяч вагонів.

Через кілька днів після телевізійного ефіру, екс-міністр транспорту подав позов на Оксану Сироїд на суму 1 млн гривень. У прес-службі Червоненко заявили, що Сироїд не з'явилася ні на одне засідання суду і всіляко перешкоджала справі.

Чергове засідання суду відбудеться 22 травня в 14:30 в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва, за адресою вул. Дегтярівська, 31-а. Суддя - Притула Н.Г.

Цікаво, що Червоненко зобов'язався в разі задоволення позову, передати відсуджені 1 млн гривень відділенню онкологічного центру ОХМАТДИТ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter