этот материал доступен на русском

Захарова "по-братськи" відповіла Зеленському на коментар про повернення РФ до G7

10:35, 22 серпня 2019
Політика
3053 0
Марія Захарова / REUTERS

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали "безглуздим набором літер" заяву президента України Володимира Зеленського про повернення РФ у "Велику сімку".

Про це написала прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова на сторінці в Facebook.

Аргументуючи таку думку, Захарова вказала на нібито неправильне використання термінів "дипломатія" і "порядок денний".

За її словами, дипломатія - "це діяльність держави по здійсненню цілей і завдань власної зовнішньої політики, а також захисту інтересів країни і її громадян за кордоном". "Дипломатія є засобом здійснення зовнішньої політики держав. А ось міжнародні відносини - середовищем, де цей засіб, цей інструмент застосовується. Тому держава не може "знову зайняти своє місце в порядку денному дипломатії", - додає Захарова.

Вона також зазначила, що слова Зеленського про готовність Росії "знову зайняти своє місце в порядку денному високої дипломатії" не тільки неграмотно сформульовані, але і не відповідають дійсності, оскільки російська делегація не припиняла своєї роботи в Раді безпеки ООН - найвищому майданчику міжнародних відносин.

Читайте такожПередчасно: Меркель і Джонсон виступив проти повернення Росії до складу G8

"Перебувати в порядку денному (в даному разі, мабуть, малося на увазі центральних світових форумів) - означає те, що учасники форуму обговорюють державу. Росію "сімка" обговорює регулярно. Тому й ця думка сформульована неграмотно", - зазначила прес-секретар МЗС Росії.

"Якщо під "високою дипломатією" Ваші радники розуміють міжнародні майданчики, форуми і клуби, то найвищим є все-таки Радбез ООН, де Росія бере участь і у формуванні порядку денного і в реалізації світової політики. Не треба ображати центральний орган Організації Об'єднаних Націй, чиї рішення є обов'язковими для виконання", - написала Захарова.

Також вона зазначила, що від Зеленського "чекають сигналів" і пообіцяла "по-братськи" консультувати президента України.

"Буду Вас по-братськи періодично консультувати, поки Ви не укомплектували МЗС України. А то навіть ніяково: ніби, знову ж по-братськи, хотіли нас потролити, а вийшло як завжди, хоча і по-братськи", - підсумувала представниця російського МЗС.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія може повернутися у "Велику сімку" тільки після того, як буде припинена агресія проти України.

"Повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі і звільнення понад 100 політичних в'язнів і українських моряків, яких утримує Кремль, буде справжнім серйозним сигналом світу про те, що Росія готова знову зайняти своє місце в порядку денному високої дипломатії", - написав Зеленський.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter