этот материал доступен на русском

Рада ухвалила закон про електронний документообіг в законодавчій роботі

17:31, 17 жовтня 2019
Політика
973 0
Рада ухвалила закон про електронний документообіг / Ілюстрація REUTERS

Парламент ухвалив закон про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного з законодавчим процесом (№1044-1).

Читайте такожМінцифри хоче легалізувати в Україні майнінг криптовалют

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 256 народних депутатів із 394, зареєстрованих у сесійній залі.

У статті 91 Регламенту пропонується встановити, що зазначені в частинах першій і третій цієї статті документи (зокрема, йдеться про законопроект, проект іншого акта) створюються в єдиній автоматизованій системі в порядку, визначеному відповідним положенням, яке затверджується головою Верховної Ради, та подаються у формі оригіналів електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом.

Встановлюється, що пропозиції, поправки, висновки до законопроектів подаються до Апарату ВР або безпосередньо до комітету чи до тимчасової спеціальної комісії, які визначені головними з відповідних законопроектів, у формі оригіналів електронних документів, створених в єдиній автоматизованій системі, на які накладено кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом.

Щодо кожного законопроекту, включеного до порядку денного сесії Верховної Ради, Апарат ВР та головний комітет в єдиній автоматизованій системі ведуть справу законопроекту у формі електронних документів.

Визначається, що до справи законопроекту включаються оригінали електронних документів та роздруковані ідентичні за документарною інформацією та реквізитами документи на папері, а також інші оригінали електронних документів та документів на папері з печатками, власноручними підписами; у разі відсутності оригіналів документів до справи законопроекту включаються засвідчені в установленому порядку їх копії.

Усі зареєстровані законопроекти та супровідні документи до них відповідно до статті 99 цього Регламенту, законопроекти, підготовлені до другого та третього читання, висновки щодо законопроектів, підготовлені головним комітетом до першого, повторного першого, другого, повторного другого, третього читання, висновки інших комітетів, пропозиції президента разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами відповідно до статті 133 цього Регламенту, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі надаються народному депутату засобами єдиної автоматизованої системи.

За обґрунтованою вимогою народного депутата до Апарату ВР йому можуть бути надані паперові копії зазначених документів.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з першого дня третьої сесії Верховної Ради IX скликання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter