Зеленський, Макрон і Путін / REUTERS

Президент України Володимир Зеленський заявив, що веде діалог з главою Кремля Володимиром Путіним для того, щоб визволяти з полону українців.

Про це він сказав в інтерв'ю ізраїльському 9 каналу.

Говорячи про діалог Путіним, Зеленський пояснив, що він почався з повернення українських моряків і кораблів. Після - поновилися контакти в "нормандському форматі". Він також підкреслив, що в України є претензії до бойовиків, яких підтримує РФ.

"А як по-іншому. По-іншому нічого ми не закінчимо, нікого не повернемо. Є люди, які на тій стороні знаходяться у в'язницях там. Різні, наші люди, українці, активісти, кримчани, яких перевезли на територію Росії. Значить з ким мені їх вирішувати? Мені треба їх вирішувати з тим, хто все вирішує там. Це президент Російської Федерації. Я по-іншому людей не заберу", - сказав президент України.

Зеленський нагадав, що на Донбасі щодня гинуть люди - і це не образність.

"Люди або поранені, або важко поранені. Нам кажуть там: "Не вбили, а поранили". А я кажу: "А якщо важко поранили, людину перевезли в лікарню, а вона, на жаль, через тиждень померли, померла – це не вбили?". "Ні, це її поранено". Ні! Це вбили її. Вбили!", - заявив він.

"Що стосується того, як піде далі, ось в цьому плані я бачу діалог. У плані виведення військ з території тимчасово окупованої, тут, звичайно, я вважаю, що тільки Росія це може зробити, тільки вони. Ці війська повинні бути виведені з нашої території. Ось тут я поки що не бачу руху", - розповів він.

Як повідомляв УНІАН, 24 січня Зеленський до п'ятої річниці обстрілу бойовиками Маріуполя заявив, що такого ніколи не повинно статися знову.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram