Середа,
22 лютого 2017

Наші спільноти

До Верховної Ради проходять 7 партій - опитування КМІС

Якби в середині лютого відбувалися вибори до Верховної Ради, то достатню кількість голосів для входження до неї могли б отримати 7 партій.

фото: УНИАН
До Верховної Ради зараз пройшли б 7 партій / Фото УНІАН

Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного до голосування парламенту щодо відставки уряду.

Найвищу підтримку серед дорослого населення територій, що зараз контролюються владою України, мають "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (6,9% по від усіх опитаних), Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" (6,3%) і "Опозиційний блок" (5,9%). Дещо нижчу підтримку мають "Самопоміч" (4,9%) і Радикальна партія Олега Ляшка (4,5%). Також мають високі шанси потрапити в парламент Всеукраїнське об’єднання "Свобода" (2,6%) і "Громадянська позиція" (2,2%). Не визначилися з відповіддю 24,7%, не мають наміру голосувати 26,4%.

Якби ті, хто не визначився за кого голосувати і ті, хто хоче голосувати проти всіх, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 41% усіх виборців.

Майже 70% українців підтримують відставку Яценюка з посади прем’єра - опитування

В свою чергу серед тих, хто визначився, рейтинги політсил розподілилися наступним чином: БПП "Солідарність" - 16,6%, "Батьківщина" - 15,1%, "Опозиційний блок" - 14,2%, "Самопоміч" - 11,8%, Радикальна партія - 10,3%, "Свобода" - 6,2%, "Громадянська позиція" - 5,3%.

Не долають 5%-ий бар'єр, за даними опитування, наступні опції: УКРОП - 3,9%, "Рух за очищення" Михаїла Саакашвілі - 3,6%, "Нацiональний рух Дмитра Яроша" - 2,9%, "Народний фронт" - 2,5%, "Вiдродження" - 1%, "Сильна Україна" - 1%, "Правий сектор" - 0,9%, Аграрна партiя України - 0,9%, "Нова держава" - 0,8%, Партiя простих людей - 0,6%, "Сила Людей" - 0,6%, "Наш Край" - 0,5%, "Народний контроль" - 0,4%, інші партії - 1,2%.

Опитування проводилося 5-16 лютого методом особистого інтерв'ю, всього опитано 2020 респондентів у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за репрезентативною вибіркою. У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється владою України, у Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються, і на територіях, що тимчасово не контролюються владою України.

Українці майже порівну за і проти дострокових виборів Ради - опитування

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%, 0,7% для показників, близьких до 1%.

Опитування проводилося до звіту Кабінету міністрів 16 лютого і до подій, пов’язаних з голосування за відставку уряду і до виходу з коаліції "Батьківщини" і "Самопомочі". Як зазначає КМІС, ці події могли вплинути на рейтинги партій, тому реальний поточний рейтинг партій може дещо відрізнятися від рейтингу партій, розрахованого за підсумками опитування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку