Парубій розповів про "небезпеку" непризначення нових членів ЦВК найближчим часом

17:25, 28 червня 2016
531 0

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій припускає, що питання призначення нового складу Центрвиборчкому може найближчим часом не потрапити у сесійну залу.

Парубий / Фото УНИАН

Про це Парубій заявив журналістам у вівторок у парламенті, передає "Українська правда".

За словами спікера, існує небезпека непризначення нових членів ЦВК.

"На сьогодні немає політичного консенсусу між партіями. І до того моменту, поки не буде політичного узгодження, виносити це питання на сесію є дуже небезпечним", - сказав Парубій.

Він додав, небезпека полягає в тому, що "згідно із законом, члени ЦВК звільняються і призначаються кожен окремо".

"Може бути ситуація, коли будуть звільнені нинішні члени ЦВК, але не будуть призначені нові", - пояснив Парубій.

Читайте такожАнтикорупційний комітет ВР схвалив проект постанови про призначення нових членів ЦВК

Крім того він повідомив, що голови фракцій звернулись до голови профільного комітету з проханням "відкласти розгляд цього питання".

"Ми будемо збиратися з головами фракцій, починаючи з четверга і обговорювати наші плани на літо. Якщо буде узгодження і достатні кількість голосів за ЦВК, то в той же момент я це питання винесу на голосування", - додав Парубій.

Як повідомляв УНІАН, 3 червня у Верховній Раді було зареєстровано президентські проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв’язку із перевищенням строку їхніх повноважень і призначення 11 членів Центрвиборчкому (№ № 4789 і 4790).

Згідно з проектом постанови № 4790, президент пропонує призначити на посади членів Центрвиборчкому Аллу Басалаєву, Михайла Вербенського, Романа Гребу, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кустову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Надію Синицю та Леонтія Шипілова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter