У Мін’юсті повідомили, що новообраний керівник ДБР Труба не проходив люстраційну перевірку

02:43, 29 листопада 2017
Політика
645 0

Посада голови Державного Бюро Розслідувань відноситься до переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади на підставі критеріїв визначених законом "Про очищення влади".

Роман Труба не проходив люстрацію / фото УНІАН

Міністерство юстиції звернулося до Адміністрації Президента з листом щодо проведення люстраційної перевірки відносно новопризначеного директора ДБР Романа Труби, оскільки він таку перевірку не проходив.

Про це повідомила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Анастасія Задорожна у Facebook, опублікувавши відповідне звернення.

У зверненні вказується, що посада голови Державного Бюро Розслідувань відноситься до переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади на підставі критеріїв визначених законом "Про очищення влади".

У Мін’юсті зазначили, що у разі невиявлення підстав для застосування заборон, передбачених законом, особа може бути призначена на відповідну посаду.

Читайте такожВід викрадення кабеля і драбини до хабаря у $1 тисячу: журналісти назвали справи, які доводив до вироку новообраний очільник ДБР Труба

"Дотримання зазначеного алгоритму проведення перевірки, передбаченої Законом, забезпечує якісне оновлення кадрів державної служби, що покладено в основу мети Закону України "Про очищення влади", - йдеться у зверненні.

Як відомо, 16 листопада комісія з обрання керівництва ДБР обрала директором Державного бюро розслідування Романа Трубу, а його заступниками – прокурора Ольгу Варченко й заступника екс-прокурора Києва Олександра Буряка.  

22 листопада президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Труби директором ДБР.

Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями – за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter