Тернопільська міська рада закликає керівництво держави не допустити розгляду законопроекту, який передбачає надання російській мові статусу регіональної.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне звернення до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, прем’єр-міністра Миколи АЗАРОВА та голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА прийняли учора депутати міської ради.

У ньому вони висловили свою стурбованість і тривогу з приводу проекту закону «Про засади державної мовної політики» від 26 серпня 2011 року № 9073, поданий до Верховної Ради депутатами від Партії регіонів Сергієм КІВАЛОВИМ та Вадимом КОЛЕСНІЧЕНКОМ.

«Звертаємо увагу, що питання мови не тільки дестабілізує ситуацію, а й шкодить державі у вирішенні складних газових та євроінтеграційних питань. Це клин, що вбивається в націю і підриває підвалини державності і влади. Автори законопроекту, намагаючись надати російській мові статусу регіональної у 13 із 27 адміністративно-територіальних одиницях України, фактично прагнуть розколоти державу навпіл, продовжити зросійщення південних і східних областей нашої держави», – наголошується у зверненні.

Депутати переконані, що законопроект є черговим наступом на українську мову.

При цьому вони нагадали керівництву держави, що в пункті 2 ст. 5 та пункті 3 ст. 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин, укладеної в Страсбурзі, йдеться про недопустимість захисту та просування регіональних мов за рахунок державної.

Відтак депутати міської ради висунули вимогу до В.ЯНУКОВИЧА як гаранта Конституції втрутитися в ситуацію та «не допустити ворожих дій як щодо українців, які живуть в Україні, так і до тих, хто належить до понад двадцятимільйонної діаспори».

Народних депутатів депутатський корпус Тернопільської міської ради закликав не голосувати за агресивні закони щодо українства та припинити нагнітати ситуацію у складний для держави час.

«Українська мова відповідно до Конституції має непорушний статус єдиної державної мови в Україні. Цей статус не підлягає будь-якому перегляду. Вимагаємо неухильного дотримання і виконання Основного Закону», – підкреслили депутати у своєму зверненні.