В результаті вибуху утворилась воронка, яка має величезні розміри / фото facebook.com/david.braun.50951

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради з розслідування вибухів на складах боєприпасів в Балаклії Харківської області у 2017 році встановила, що це було навмисне мінування та підрив.

Про це повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія на сторінці в Facebook.

Він зазначив, що на прохання ТСК Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз імені Бокаріуса провів експертизу, результати якої показали, що в землю було закладено вибухівку.

Відео дня

Читайте такожАрсенал у Балаклії не становить загрози для місцевого населення - військові (відео)

"Її результати показали, що "воронка в районі перших вибухів утворилась внаслідок фугасної дії направленого вибуху заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил), гексоген, тетранітропентаеритрит (ТЕН), що є характерним для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії". Судячи з розміру воронки, для цього в землю мало бути закладено два ряди (!!!) кумулятивно-фугасних зарядів по п’ять штук (!!!) у кожному. Це приблизно 760 кілограмів вибухівки, якщо вести мову про, наприклад, КФЗ-1. І таких воронок було до десяти", - написав Арахамія.

Арахамія також заявив про фальсифікацію матеріалів кримінального провадження, оскільки ТСК встановила розбіжності між версією групи слідчих і реальними обставинами справи, також про те, що у ТСК є підстави припускати, що військовослужбовці арсеналу знали про мінування.

"Зрозуміло, що закласти стільки кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, щоб це ніхто не побачив. При цьому, їх встановлення потребує спеціальних знань та навичок. Це дає підстави припускати, що все робилося в умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день. Але в матеріалах справи цього немає, а ті, хто вели розслідування, за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі", - зауважив Арахамія та анонсував розширений брифінг з цього приводу 27 квітня.

фото facebook.com/david.braun.50951

Як повідомляв УНІАН у п'ятницю, 24 квітня, Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідувала обставини вибуху військового арсеналу в Балаклії Харківської області, вважає, що вибух складу був викликаний умисним підривом місця відкритого зберігання боєприпасів.