Ілюстрація / REUTERS

Астрономи знайшли галактику, яка колись пройшла по зовнішньому краю Чумацького Шляху і в процесі втратила майже всі свої зірки.

Ще 10 років тому астрономи з Берклі припустили, що нерівномірні "хвилі" густини темної матерії, які спостерігаються на периферії Чумацького Шляху, виникли під впливом космічної катастрофи, пише Naked Science з посиланням на arXiv.org.

Згідно з їхньою гіпотезою, збурення створила карликова галактика, що пройшла по краю нашої, і вчені навіть передбачили її приблизну масу і поточне розташування.

Однак жодна з відомих карликових галактик цими параметрами не відповідала, і лише тепер вдалося знайти відповідного кандидата на цю роль. Автори гіпотези про стародавнє зіткнення - Лео Бліц і Суканья Чакрабаті - розповіли про свої нові знахідки на конференції Американського астрономічного товариства (AAS), що пройшла в Сент-Луїсі.

Читайте такожЩось зробило велетенську діру в галактиці Чумацький Шлях і вчені не знають, що саме

Автори скористалися астрометричними даними, зібраними космічним телескопом Gaia, який з 2013 року з величезною точністю відстежує положення і швидкості більш ніж мільярда зірок. В минулому році у них вдалося виявити карликову галактику Antlia 2 - перш невідомого супутника Чумацького Шляху.

Розташована Antlia 2 приблизно на 130 кілопарсеках і налічує менше трьох кілопарсеків в поперечнику, що можна порівняти з Малою Магеллановою Хмарою. При цьому яскравість Antlia 2 набагато нижча: у ній практично немає сильно яскравих зірок.

За словами астрономів, розміри, швидкість і розташування Antlia 2 "до смішного" близькі до передбачених раніше для галактики, що колись пройшла по краю Чумацького Шляху.

За словами Суканьї Чакрабаті, при цьому саме гравітація нашої Галактики, значно масивнішої, могла позбавити Antlia 2 більшої частини речовини і зірок, зробивши її такою тьмяною.

Раніше УНІАН повідомляв, що зіткнення з іншою галактикою близько 10 мільярдів років тому наповнило околиці Чумацького Шляху новими зірками і зробило його диск товщим.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram