этот материал доступен на русском

Вчені знайшли можливе джерело таємничих сигналів з космосу

21:14, 23 серпня 2019
Наука та IT
2246 0
Ілюстрація / REUTERS

На їхню думку, сплески можуть продукувати магнітари, повідомляє dt.ua із посиланням на Science Alert.

У ході дослідження вчені простежили за спалахами магнітара XTE J1810-197. За їхніми словами, вони демонструють "незвичайну схожість" з FRB. Цього недостатньо, щоб однозначно стверджувати, що загадкові сигнали є наслідком активності магнітарів, але на даний момент це найбільш правдоподібне пояснення їхньої природи.

Читайте такожВчені запідозрили, що хтось блокує позаземні радіосигнали на шляху до Землі

Магнітари – це особливий вид нейтронних зірок. Вони володіють магнітним полем в квадрильйони разів більш сильним, ніж у Землі. Що стає причиною такого сильного магнітного поля, дослідники не знають.

На даний момент відомо не так багато магнетарів: вони існують лише близько 10 тисяч років. XTE J1810-197 – один з найнезвичайніших магнетарів. Він відноситься до числа чотирьох подібних зірок, які продукують радіохвилі, але тільки він робить це з перервами.

Магнітар був відкритий у 2003 році і тоді вчені зафіксували радіохвилі, що йдуть від нього, а у 2008 році він загадковим чином затих. Але в грудні минулого року XTE J1810-197 чомусь знову прокинувся.

Зображення магнітара XTE J1810-197 / фото nasa.gov

Нагадаємо, раніше астрономи виявили вісім повторюваних космічних "сигналів" - так званих швидких радіосплесків, або Fast Radio Bursts (FRB).

Вперше швидкий радіосплеск виявили в 2007 році. Деякі дослідники вважають, що мова може йти про позагалактичні джерелі, зокрема про злиття двох нейтронних зірок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter