этот материал доступен на русском

Астрономи змогли зробити фото однієї з найбільших планетарних туманностей у космосі

19:22, 26 лютого 2020
Наука та IT
2344 0
Туманність CVMP 1 одна з найбільших серед тих, про які знає людство / Gemini Observatory

Астрономи зробили видовищний знімок драматичної планетарної туманності, розташованої за 6,5 тисяч світлових років від Землі в сузір’ї Циркуль. Газова хмара називається CVMP 1. Вона утворилася в результаті загибелі масивної зірки класу червоний гігант.

Як пише Newsweek, зірка втрачає свої зовнішні шари, створюючи туманність у форму піщаного годинника. Вченим вдалося сфотографувати цю фігуру в космосі. Газ туманності світиться, тому що його пронизає ультрафіолетове випромінювання від гарячого відкритого ядра зірки, що помирає. Це перетворює газові молекули в іони. Іншими словами, випромінювання вибиває електрони. Іони поглинають ультрафіолетове світло, створюючи яскраві кольори, які можна побачити на знімку.

Читайте такожАстрономи знайшли велетенський "розплідник зірок" у галактиці Чумацький шлях

Спостереження вказують на те, що температура центральної зірки сягає 127,8 тисяч градусів за Цельсієм. Але через тисячоліття рештки зірки охолонуть. Тож світло від газів туманності теж згасне. Тоді CVMP 1 стане невидимою. Видання пише, що ця CVMP 1 – одна з найбільших серед відомих планетарних туманностей. Швидше за все, вона містить велику кількість гелію й азоту, що вказує на її наближення до кінця свого життєвого циклу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter