Вчені за допомогою телескопа Hubble отримали вражаючий знімок "зоряної колиски", яка розташовується на околицях туманності Тарантул.

Це хмара газу і пилу, а також молоді зірки, які оточують її – ідеальні об'єкти для вивчення процесів зореутворення, повідомляє dt.ua із посиланням на Європейське космічне агентство

Туманність знаходиться на відстані 160 тисяч світлових років від Землі у Великій Магеллановій хмарі - галактиці-супутниці Чумацького Шляху. У минулому галактика пережила зіткнення зі своєю сусідкою, можливо, Малою Магеллановою хмарою, що запустило процеси зореутворення в ній, частиною яких і стала туманність Тарантул.

Туманність дістала свою назву через яскраві плями, які чимось нагадують лапи тарантула. Вона простягається на тисячу світлових років.

Читайте такожТелескоп Hubble зробив галактики "з ват"

Область, яку сфотографував Hubble, називається LHA 120-N 150; вона помітна у центрі зображення, у вигляді яскравого об'єкта рожевого кольору. За допомогою телескопа дослідники сподіваються зрозуміти, чи є зірки, що сформувалися тут, одинаками, або ж вони якимось чином відділилися від своїх "сестер".

Нагадаємо, раніше вчені з допомогою телескопа Hubble отримали знімок ESO 495-21 - крихітної галактики з "великим серцем". Галактика займає всього три тисячі світлових років в поперечнику, але активно виробляє нові зірки.

Телескоп Hubble був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання Discovery і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram