П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

Стівен Хокінг з колегами запропонували нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах

Фізики-теоретики Стівен Хокінг, Малкольм Перрі та Ендрю Стромінжер запропонували нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах. Раніше (у 2005 році) Хокінг також пропонував пояснення фізичного протиріччя.

REUTERS
REUTERS

Результати своїх досліджень автори опублікували на сайті arXiv.org, а коротко про них Стромінгер розповів в інтерв'ю Scientific American, передає Лента.ру.

Проблема інформаційного парадоксу чорних дір зводиться до наступного. Згідно найпростішої версії теореми про «відсутність волосся», незаряджені і такі, що не обертаються, чорні діри, описані в просторі-часу Шварцшильда, характеризуються тільки одним параметром — масою. Слово «волосся» використовується в якості метафори для позначення інших параметрів та запропоновано фізиком Джоном Уілером.

Вчені NASA показали, як чорна діра рве зірку (відео)

Парадокс припускає, що немає ніякого способу відрізнити чорні діри, які мають рівні маси, одна від одної. Матерія, яка потрапляє в чорну діру, згодом випаровується завдяки випромінюванню Хокінга, і не зрозуміло, що відбувається з переносимою нею раніше інформацією.

У новій роботі вчені використовували уявлення про м'які фотони і гравітони, а також супертрансляції. Перші дозволяють, маючи нульову енергію, змінювати стан чорної діри. Говорячи про супертрансляції, вчені мають на увазі перетворення ідентичних світлових променів, існуючих на горизонті подій чорної діри.

Чорні діри не знищують інформацію про матерію після її поглинання – вчені

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку