Середа,
18 жовтня 2017
Наші спільноти

Унікальні скульптури античних богів знайдені на Криті

В ході розкопок на Криті знайдені прекрасно збережені скульптури давньогрецьких богів Аполлона і Артеміди.

flickr.com/photos/ricardo_mangual
На Криті виявили добре збереглися статуї Аполлона і Артеміди / flickr.com/photos/ricardo_mangual

Знахідки були виявлені в ході робіт близько античного міста Аптера в районі Іракліона, передає rg.ru. Археологи дістали з грунту дві невеликі скульптури, що являють собою зображення Артеміди і Аполлона. Перша виконана з бронзи, другий - з мармуру. Ймовірно, вони прикрашали одну з вілл. Їх висота з п'єдесталом становить близько півметра, без нього - 35 див.

Греція різко підвищує ціни на квитки в музеї

Вчені назвали знахідки унікальними, причому не тільки через компактний розмір, а і за вражаюче прекрасний стан скульптур. Дослідники датують їх другою половиною I століття н. е. У Артеміди, наприклад, збереглися обидві руки, в одній вона тримає лук. Вразили археологів і добре збережені ставки з білого матеріалу, використані для виконання райдужної оболонки очей богині полювання.

Скульптура Аполлона теж добре збереглася. На її підставці виявлені сліди червоної фарби. Вчені припускають, що скульптури були виготовлені за межами Криту і привезені на острів для використання в домашньому храмі. Крім того, подібні вироби в той час являли собою предмети розкоші.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку