П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

Робот-хірург вперше провів операцію на м'яких тканинах

Американському розумному автономному роботу для роботи з тканинами (Smart Tissue Autonomous Robot, STAR) вперше в історії вдалося провести операцію на м'яких тканинах живого організму - накладення кишкового анастомозу (з'єднання елементів тонкої кишки).

osa-opn.org
Робот-хірург вперше провів операцію на м'яких тканинах / osa-opn.org / Axel Krieger

Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на Science News.

В даний час роботи практично не здатні діяти в якості хірургів: вони точно роблять надрізи, протягують нитки і затягують їх в вузли - проте якість їх візуальних систем залишає бажати кращого. Машини погано розрізняють кордони між внутрішніми органами, кровоносними судинами і іншими елементами організму людини, і тому поки застосовувалися тільки «на підхваті» у живих хірургів.

Група канадських хірургів вперше провела операцію в умовах невагомості

Однак STAR частково вирішив цю проблему за рахунок флуоресценції в ближньому інфрачервоному діапазоні і техніки пленоптичної візуалізації - він створює тривимірну модель світу, зіставляючи зображення з декількох відеокамер. Для максимально точного контролю над своїми рухами STAR застосовує маніпулятор з вісьмома ступенями свободи.

Під керівництвом людини STAR вдалося накласти шви і кишковий анастомоз (з'єднання елементів тонкої кишки) так само добре, як це роблять живі хірурги. Однак часу на всі ці маніпуляції роботу знадобилося в п'ять разів більше.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку