этот материал доступен на русском

Баканов розповів про скасування військових звань

18:06, 13 листопада 2019
Суспільство
15450 1
Іван Баканов / Фото УНІАН

Голова Служби безпеки України Іван Баканов розповів про вірогідність скасування військових звань в СБУ, а також про потребу підвищувати зарплати її співробітникам.

В інтерв’ю «Главкому» в контексті розробки нового закону про СБУ, відповідаючи на запитання про те, що демілітаризація найбільше тривожить співробітників СБУ (йдеться про те, що військові звання скасують, а це потягне за собою втрату суттєвих пільг), Баканов сказав: «Так, будуть спеціальні звання. Але це питання дійсно дуже глибоке».

Читайте такожПомер український генерал, один з творців Міноборони

За словами голови СБУ, сьогоднішній статус військовослужбовця у працівників СБУ у тому числі «дає якісь плюси». «Сьогодні військовослужбовці – це найбільш соціально захищена категорія працівників. Якщо цього статусу позбавити працівників Служби безпеки, то що ми матимемо? У нас і так сьогодні найменша зарплата серед усіх представників блоку національної безпеки і оборони. А так вона стане ще меншою, і ми звертали на це увагу», - зауважив голова СБУ.

«Новим законом ми передбачили і новий рівень заробітної плати, я думаю, це теж буде дискусійне питання. Ми хочемо прирівняти заробітну плату до рівня зарплат суддів Верховного суду. Наприклад, чому голова Служби безпеки України повинен отримувати коштів менше, ніж голова Верховного суду України?», - наголосив Баканов.

На запитання: «Скільки сьогодні Ви отримуєте?» Баканов відповів: «57 тисяч гривень».

Водночас щодо закидів, що СБУ «є корумпованою», її голова заявив: «Ви просто подивіться на рівень заробітної плати працівників Служби безпеки України і зрозумієте, що в принципі люди, які боронять нашу країну, просто фізично не можуть прожити за таку заробітну плату. Я можу вам показати графіки… І ми тоді з вами можемо подискутувати, чи можна справді з таким рівнем матеріального забезпечення належним чином годувати свої сім’ї працівникам Служби безпеки».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter