ГПУ оголосила підозри особам, які стріляли у правоохоронців під час Євромайдану

13:51, 12 лютого 2018
Суспільство
570 0
У ГПУ кажуть, що операція 18 лютого спричинила жертви

Генеральна прокуратура України оголосила підозри певним особам щодо застосування вогнепальної зброї до правоохоронців під час подій на Майдані незалежності у листопаді 2013 - лютому 2014 році.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказали учасники прес-конференції в Генеральній прокуратурі.

Прокурор Генеральної прокуратури Яніс Сімонов розповів, що тривають кримінальні провадження і стосовно обставин загибелі працівників правоохоронних органів.

Читайте такожСтрах перед новим Майданом змушує владу прислухатися до суспільства – радянський дисидент

"18 лютого (2014 року) у нас зазначено декілька потерпілих, а саме працівників правоохоронних органів у зв'язку з тим, що ми вважаємо незаконно проведено і призначено антитерористичну операцію 18 лютого. Якщо б її не було проведено, не було загиблих як і з боку працівників правоохоронних органів, так і з боку активістів, які протестували в центральній частині міста Києва", - сказав Сімонов.

Своєю чергою начальник відділу Генеральної прокуратури Олексій Донський розповів, що прокуратура розслідує два напрями стосовно тих правоохоронців, які постраждали під час подій на Майдані. Одне з них - "загальне кримінальне провадження за фактами вбивств та замахів на вбивства працівників правоохоронних органів".

"В межах цього провадження досліджуються зокрема обставини протиправного застосування вогнепальної зброї до правоохоронців з боку певних груп осіб, тобто ті факти... там де незаконно застосовувалася зброя", - сказав Донський.

"У цьому кримінальному провадженні повідомлено про підозри певним особам", - сказав Доньский.

Крім того, він сказав, ще є кримінальне провадження, відповідно до якого "притягаються до кримінальної відповідальності посадовці, які організували незаконні дії щодо... проведення антитерористичної операції 18 лютого, внаслідок чого постраждали як протестувальники, так і правоохоронці". За цим провадженням також інкримінується обвинувачення і колишньому президенту Віктору Януковичу.

Як повідомляв УНІАН, раніше справу про напад чотирьох "екс-беркутівців" на активістів Автомайдану скерували до суду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter