В Україні триває мобілізація / колаж УНІАН, фото УНІАН

Юрист ГО "Юридична сотня" Інна Сімакіна пояснила, чи всі, хто відмовився від повістки в армію, є ухилянтами, пише suspilne.media.

За її словами, відповідь на це питання дає стаття 22 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, який набуде чинності 18 травня. Як зазначила юрист, тоді поважними причинами неявки до військкомату за повісткою будуть:

  • стихійні явища, які завадили військовозобов'язаному своєчасно прибути за повісткою до ТЦК;
  • явища воєнного характеру та їхні наслідки;
  • хвороба самого громадянина;
  • смерть близьких родичів.

"Усі ці обставини мають бути підтверджені документально. І про всі ці обставини військовозобов'язаний має повідомити ТЦК протягом трьох днів з моменту виникнення цих обставин особисто", - пояснила Сімакіна.

Відео дня

При цьому вона акцентувала, що статус "ухилянта" людина набуває за рішенням суду.

"До набуття чинності закону про мобілізацію левова частка підсудних отримували три роки в'язниці з умовним відбуванням покарання. І хоча воно доволі м'яке, це не звільняє "ухилянта" від повторної мобілізації", - додала юрист.

Мобілізація в Україні - хто такий ухилянт

Нагадаємо, офіцер юридичної служби Черкаського ОТЦК Ярослав Скрипаловський пояснив, що в Україні відсутнє юридичне поняття "ухилянт". Це побутовий термін, який застосовується до осіб, які порушують певні норми законодавства, пов'язані з військовим обліком та мобілізаційними процесами. Тому й покарання для "ухилянтів" бувають різні залежно від конкретної статті закону, яку було порушено.

Вас також можуть зацікавити новини: