фото metinvest-smc.com

Метінвест-СМЦ, збутова компанія групи "Метінвест" бізнесмена Ріната Ахметова, безоплатно розробить концепцію відбудови зруйнованого росіянами кварталу в Бахмуті за проектами "Сталевої мрії".

Це друге після Маріуполя місто, що зголосилося відновлювати житло з використанням prefab-рішень – технології, в якій використовуються попередньо виготовлені на заводах сталеві елементи споруд, пише прес-служба компанії.

Ступінь руйнування будівель у міському кварталі "Ювілейний" оцінюється в 70%. На території площею 85,7 га мешкало понад 17,5 тисяч людей. У кварталі розташовані 94 житлових будинків на 5-10 поверхів, п’ять дитячих садків, дві школи, кінотеатр та універсам. 

Відео дня

Концепція відновлення кварталу розроблятиметься на основі проєктів "Сталевої мрії" з дотриманням усіх вимог містобудування та безбар’єрності, і відповідатиме сучасним світовим тенденціям. Презентація концепції планується наприкінці лютого 2024 року.

"Бахмут пережив одну з найтриваліших та найзапекліших битв у цій війні. Місто зазнало величезних пошкоджень, та ми віримо, що до нього обов’язково повернеться мирне життя. Найкраще рішення – думати про відбудову вже зараз, не чекаючи закінчення війни. "Метінвест" готовий постачати для відновлення сталь, а ми – надати весь наш досвід та експертизу, щоб після перемоги можна було відразу розпочинати будівництво", – заявила Тетяна Скрипка, керівниця проектного офісу будівельного сектору Метінвест-СМЦ.

Нагадаємо, у травні 2023 року Метінвест-СМЦ представив концепцію відновлення країни "Сталева мрія". Вона передбачає понад 200 готових проектів будівель на основі трьох сталевих попередньо виготовлених елементів (prefab-рішень): каркасу, модуля та платформи. По цим проектам можна створювати житлову забудову (будинки на 1-8 поверхів, гуртожитки, готелі), соціальну інфраструктуру (школи, дитсадки, амбулаторії) та інфраструктурні об’єкти (паркінги, спорткомплекси та підземні укриття).

Проекти містять повний пакет документів – кошторис, графіки будівництва, планування, технічні рішення. Їх вирізняє екологічність, модульність, інклюзивність і швидкість будівництва.