Експерт прокоментував ідею рекрутингу українців у Польщі / фото 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу

Микола Бєлєсков, старший аналітик "Повернись живим", в ефірі телемарафону прокоментував плани влади вдатися до рекрутингу українців, які проживають у Польщі. 

"Це абсолютно здорова, нормальна ідея. Особливо коли намагатися залучати людей не просто покараннями, хоча певна ймовірність покарання завжди повинна бути, аби стимулювати людей. Але не лише це. Коли йдеться про певну підготовку, злагодженість – це те, що може переконати людей, які сумніваються. Оскільки, як показує практика, працювати треба саме на тих, хто сумнівається. Адже та категорія людей, які ухвалили для себе рішення – з нею працювати важко", – пояснив Бєлєсков. 

Він також зазначив, що як в Україні, так і за її межами є категорія осіб, які сумніваються, чи варто йти до війська. 

Відео дня

"Їх залучати за рахунок підготовки, гарантування того, що тебе не пошлють на поле бою без підготовки – це є одним із варіантів. Ми маємо 800 тис. чоловіків, які підлягають мобілізації і залишили територію в не дуже правильний спосіб. Це теж той потенціал, який ми маємо використовувати при правильній підготовці та управлінню всіма питаннями", – додав Бєлєсков.

Створення "Українського легіону" у Польщі

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що на території Польщі створять "український легіон" для військової підготовки українців, які проживають у різних країнах ЄС. Зокрема, такий легіон має проходити навчання у Польщі та буде оснащений партнерами.

За інформацією ЗМІ, наразі сотні українців, які проживають у Польщі, вже висловили бажання вступити до українського легіону для військової підготовки. 

Вас також можуть зацікавити новини: