В Україні мобілізують засуджених / колаж УНІАН, фото УНІАН

В Україні триває мобілізація. З моменту ухвалення відповідного закону до армії вступило близько 3000 раніше засуджених чоловіків із 25 000 потенційних новобранців, пише The Times.

"Я радий бути тут. Я не шкодую, що скористався цим шансом", - зізнався один із новоспечених бійців Валентин, якого засудили за ненавмисне вбивство.

Інший новобранець, Сергій, сказав, що він підписав контракт після того, як відбув лише десять місяців із п'ятирічного терміну за злочин, який він не захотів розкривати. Хоча в нього немає військового досвіду, він з оптимізмом дивиться на свої шанси на виживання:

Відео дня

"Я зробив свій вибір і відчуваю, що все буде добре. Краще бути тут, ніж застрягти у в'язниці. Тут я можу бути корисним. Найголовніше - навчитися бути гнучким... У будь-якому разі, рано чи пізно всі в Україні опиняться на фронті".

Деякі з колишніх ув'язнених заявили, що прагнули воювати за Україну з початку широкомасштабної війни.

"Я написав десятки прохань про відправлення в армію", - розповів колишній в'язень Костянтин, який відсидів у в'язниці 7 років за зберігання зброї.

Новобранці вірять, що їх не використовуватимуть як гарматне м'ясо.

"Україна - це не Росія. З нами поводяться так само, як і з іншими українськими солдатами", - зазначив Костянтин.

Повідомляється, що мобілізація колишніх ув'язнених в Україні проходить не без проблем. За словами джерела, у деяких підрозділах не знають, як працювати з екс-ув'язненими, у яких є ВІЛ. Також були спроби дезертирства і нав'язування своїх правил. Таких швидко відправляли назад до в'язниць.

Мобілізація ув'язнених в Україні - що повідомлялося

Нагадаємо, щоб заповнити гостру нестачу піхоти на лінії фронту, Україна ухвалила рішення звільнити засуджених злочинців, які погоджуються битися в штурмових бригадах підвищеного ризику. До 16 червня понад 2750 чоловіків було звільнено з українських в'язниць відтоді, як парламент ухвалив у травні закон, що дозволяє деяким засудженим вступати в армію.

Вас також можуть зацікавити новини: