В Україні мобілізують в армію засуджених / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Щоб заповнити гостру нестачу піхоти на лінії фронту, Україна ухвалила рішення звільнити засуджених злочинців, які погоджуються битися в штурмових бригадах підвищеного ризику. Понад 2750 чоловіків було звільнено з українських в'язниць відтоді, як парламент ухвалив у травні закон, що дозволяє деяким засудженим вступати в армію, пише The Washington Post.

Згідно з новим законом, ув'язнені, які мають право брати участь у відповідній програмі амністії, можуть бути спрямовані тільки до штурмових бригад, що може означати бій віч-на-віч із російськими військами.

Як зазначив міністр юстиції Денис Малюська, це обмеження відображає найнагальніші потреби України. Він очікує, що в першому раунді набору візьмуть участь щонайменше 4000 чоловіків. Зазначається, що засуджені служитимуть тільки в підрозділах, які повністю складатимуться з колишніх ув'язнених, під командуванням рядового солдата.

Відео дня

"Мотивація наших ув'язнених сильніша, ніж у наших звичайних солдатів... Їхнє звільнення - лише одна частина мотиву. Вони хочуть захистити свою країну і хочуть перегорнути сторінку", - зазначив він.

Журналісти The Washington Post поговорили з кількома новими солдатами, які щойно вийшли з в'язниці.

28-річного Дмитра засудили до 4,5 років позбавлення волі у 2021 році за крадіжку телефона. Коли розпочався термін його ув'язнення, він був одружений і мав двох дітей. Однак, згодом дружина та діти віком 2 і 7 років загинули внаслідок авіаудару по їхньому житловому будинку в Ізюмі.

"Помститися за їхню смерть, борючись на війні, мотивує мене. За це несе відповідальність РФ", - заявив хлопець.

Він вийшов із в'язниці кілька тижнів тому і зараз проходить підготовку на військовій базі, де вже навчився поводитися з гвинтівкою.

35-річний Едвард, засуджений 2019 року до семи років і семи місяців за збройний напад, сказав, що в дитинстві мріяв піти в армію, але виріс у бідності й зв'язався зі злочинцями. Він додав, що після російського вторгнення 2022 року він сподівався, що закон зміниться і дозволить таким людям, як він, битися. Він був першим у черзі, коли було ухвалено закон, і зараз проходить навчання. За його словами, у рідному місті він відомий тільки як злочинець. Він хоче показати, що в ньому "залишилося трохи людяності".

У статті також вказується, що не всі злочинці мають право на таке звільнення:

"Не мають права ті, хто вбив більше однієї людини, вчинив акти сексуального насильства або порушив закони національної безпеки. Будь-який ув'язнений, який бажає брати участь у бойових діях, має бути фізично здоровим, пройти психологічне обстеження і бути не старшим за 57 років".

Українські урядовці наполягають, що програма звільнення ув'язнених є конституційною, етичною та практичною під час війни з огляду на те, що тисячі чоловіків призовного віку сидять за ґратами замість того, щоб виконувати важливі ролі на фронті.

Нагадаємо, у Третій штурмовій бригаді заявили, що залучення ув'язнених, які виявили бажання служити, стало окремим напрямком для них.

"Це було правильне рішення, дати їм нарешті таку можливість", - заявив заступник командира бригади Максим Жорін.

Вас також можуть зацікавити новини: