Стокгольм не буде застосовувати санкції до українців, що порушують візові умови через карантин  / REUTERS

Швеція не каратиме громадян України за порушення візового режиму у цій країні через поширення пандемії коронавірусу у світі.

Читайте такожЇжа за власний кошт, алкоголю не можна: уряд встановив умови обсервації

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства закордонних справ України, відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Зокрема, глави МЗС обговорили заходи з протидії поширенню COVID-19. Український міністр заручився підтримкою шведської сторони щодо незастосування до громадян України на території Швеції санкцій за порушення візового режиму через карантинні заходи.

Також очільники зовнішньополітичних відомств обмінялися думками щодо поглиблення співпраці в енергетичній та правоохоронній сферах.

Окремо Кулеба поінформував шведську колегу про розвиток переговорів у форматі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та у «нормандському форматі».

Своєю чергою, Лінде підтвердила незмінність позиції Швеції щодо необхідності збереження санкційного тиску на Росію до повного виконання Москвою своїх зобов’язань за Мінськими домовленостями та деокупації Криму.

Міністри домовились підтримувати тісну співпрацю з цих питань під час шведського головування в ОБСЄ у 2021 році та провести з цією метою консультації між МЗС обох держав у поточному році.

У МЗС також повідомили, що Україна є найбільшим одержувачем допомоги в рамках Стратегії співробітництва Швеції у сфері проведення реформ з країнами Східної Європи, Західних Балкан та Туреччиною у 2014-2020 роках.

Швеція надає допомогу для здійснення реформ в Україні у багатьох сферах, зокрема таких як демократизація суспільства, реформування органів судової влади та прокуратури, децентралізація, підтримка громадського мовлення, захист навколишнього середовища, ефективне використання енергетичних ресурсів тощо. Загалом за період 2014-2020 років загальна сума підтримки співпраці у сфері проведення реформ складе близько 190 млн доларів США.

Швеція залишається найбільшим торговельним партнером України в Північній Європі. У 2019 році товарообіг між Україною та Швецією збільшився на 2% у порівнянні з 2018 роком і становив 708,4 млн доларів США. На початок 2020 р. обсяги прямих шведських інвестицій в економіку України становили 363,2 млн доларів США (приріст на 5,3%).

Підписуйтесь також на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.

Читайте також:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.