В Україні триває війна / фото 148-ма окрема артилерійська бригада

Навіть якщо росіянам вдасться напівоточити Часів Яр, це не означатиме, що вони зможуть захопити місто. Впевненість у цьому висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, коментуючи шанси військ РФ захолпити Часів Яр за два-три тижні.

"Ні. Взагалі немає (шансів - УНІАН). Вони зараз тільки інтенсифікували дії в районі Богданівки, і вони ніяк не можуть остаточно вирішити питання із закріпленням та захопленням Іванівського. Вони не можуть значно прискорити цей процес, не дивлячись на те, що в них там підсилення… Допоки не буде захоплено ці села, говорити про якийсь великий серйозний наступ на Часів Яр з метою захоплення міста не можна", - зазначив Коваленко.

При цьому він зауважив, що ситуація зараз дуже важка біля Часового Яру, росіяни тиснуть потужно. Але, на його думку, каталізація наступальних дій ще попереду. Та навіть за умови найгіршого сценарію - захоплення Іванівського, Кліщіївка і Андріївка залишатимуться для росіян проблематичними, переконаний експерт: "В них південний фланг буде не захищений, і у будь-який момент їх можна буде "перерізати".

Відео дня

"Ризик і можливість напівоточення не надає всі шанси російським силам захопити місто (Часів Яр - УНІАН). Навіть в такій ситуації завжди буде з заходу відповідна логістика, яка не дозволить оточити... Тим більше, говорити, що за 2-3 тижні вони матимуть якісь феноменальні результати і зможуть захопити місто - ні. Їм поставлена така бойова задача, але виконати її вони не зможуть у ці строки", - впевнений Коваленко.

РФ хоче захопити Часів Яр до 9 травня - заява Зеленського

Як повідомляв УНІАН, в інтерв'ю NBC News президент України Володимир Зеленський зазначив, що РФ до 9 травня планує захопити Часів Яр у Донецькій області. За його словами, якщо ЗСУ встоять, плани Росії почати контрнаступ у червні будуть розтрощені. 

Зеленський розраховує, що Україна вчасно отримає військову допомогу від партнерів  і зможе відбити ворога в районі Часового Яру, а потім розбити плани РФ щодо повномасштабних контрнаступальних дій у червні.

Вас також можуть зацікавити новини: