Комбат розповів, у чому складність ротації на фронті / фото 53 ОМБр ім. князя Володимира Мономаха

Командир 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади Олександр Юрін розповів про ситуацію із ротацією та відпустками на фронті.

В інтерв’ю "Громадському" він зазначив, що кожен підрозділ повинен тримати чітко визначену ділянку фронту.

"Якщо він іде в тил - хтось мусить стати на заміну. А цю заміну треба підготувати", - зазначив Юрін.

Відео дня

Крім того, зазначив комбат, на заміну також має прийти підрозділ, який може якісно вести бойові дії.

"Якщо бойовий підрозділ змінюється іншим бойовим — це одна справа. А якщо замість бойового підрозділу приходять хлопці зразу після навчального центру — може бути велика біда", - пояснює комбат.

Якщо немає досвідченої обстріляної зміни, то для батальйонів на передовій необхідно забезпечити належне поповнення, щоб можна було проводити ротацію бійців усередині підрозділу.

"Має бути так: одні на бойовому чергуванні; другі готуються до своєї черги; треті відпочивають і підліковуються; четверті проходять бойове навчання. А ще треба мати когось для підстрахування на випадок форс-мажору, - каже комбат.

Він розповів, що у його батальйоні бувало, коли бійці мінялися "кожні три дні, і кожні шість днів, а інколи й по дев’ять днів були на позиції. Але відпочити після 9 днів хоч тиждень вони не могли, бо треба було знову виходити на зміну".

За його словами, наразі у нього дві роти на різних позиціях: в одній чергують кожні 5 днів, у другій — кожні два дні.

"І це за хорошого розкладу, якщо немає втрат. Якщо будуть утрати, навантаження збільшиться — і хлопці взагалі не матимуть часу ні на відпочинок, ні на навчання. Я й так мушу до виконання бойових завдань залучати хлопців з тилових підрозділів батальйону, бо нікому воювати", — нарікає він.

Для бійців, які воюють без ротацій, найзаповітнішою мрією стає відпустка. За його словами, з лютого 2022-го по одному разу у відпустці побував практично кожен боєць батальйону. Хто 5, хто 10, а хто 15 днів — залежно від обставин у сім’ї та ситуації на фронті.

У батальйоні складаються графіки відпусток, однак росіяни не дають їх дотримуватися.

"Чисельність підрозділу не дозволяє виконувати завдання на лінії зіткнення, якщо ці люди підуть у відпустку", зазначає Юрін, підкреслюючи водночас, що навіть під час інтенсивних бойових дій можна і треба відправляти у відпустку людину, якій це справді необхідно.

Ситуація на фронті - новини

Юрін також розповідав, що в його батальйоні не вистачає понад 50% бійців. З квітня 2023 року він отримав для поповнення лише 40 бійців - у чотири рази менше, ніж звільнених.

"Якщо говорити про теперішній стан, то за останні півтора місяця на лінії зіткнення ми маємо 10-15% безповоротних втрат. Приблизно половина — поранені, ще 7-8% — це зниклі безвісти", - розповів комбат.

Вас також можуть зацікавити новини: