Світан оцінив, де росіяни планують вести основні бойові дії / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Російські окупаційні війська планують вести основні бойові дії на східному напрямку – загарбники задіяли там підготовлені резерви. При цьому деякі частини у бою не застосовувалися, а перебували поза зоною ураження основних засобів, які є на озброєнні в України. 

Про це в ефірі "24 каналу" розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі та льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, росіяни підтягують резерви вздовж усього східного фронту.

"Починаючи від Старомайорського, Времівського виступу, Вугледара, Донецька, Горлівки, Бахмута. Далі район Лисичанська аж до Куп’янська. Понад 200 кілометрів фронту. Це не широкомасштабна операція. Фрагментами по 7, 10 кілометрів по ширині фронту від Старомайорського до Куп’янська росіяни зараз розміщуються", – наголосив він. 

Відео дня

Світан прогнозує, що найближчим часом ворог посилить тиск на деяких напрямках. Основним завданням окупантів залишається вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Зазначається, що по Луганському фронту росіяни намагатимуться  б вийти на лівий берег Оскільського водосховища, річок Оскіл та Сіверський Донець.

"Тобто під ударами Куп'янський напрямок, Борова та Лиман. Дійсно це так звана літня військова кампанія російська, де вони намагаються рухатись. Протягом кількох місяців будуть працювати на цьому напрямку. Паралельно з цим вони намагатимуться розвивати, припустимо, оперативні операції, відволікаючи наші частини на інші ділянки фронту", – каже Роман Світан. 

За його словами, для цього ворог може використовувати лівий берег Дніпра, Запорізький напрямок у районі Роботиного, Василівки, та, зокрема, Харківський напрямок, де точаться бої у районі Липців та Вовчанська.

Війна в Україні: ситуація на фронті

Згідно з даними Генштабу ЗСУ, від початку доби, 19 червня, станом на 22:00 відбулося 122 бойових зіткнення. Зазначалося, що значно активізував свої зусилля ворог на Краматорському напрямку. За підтримки авіації російські окупанти 17 разів штурмували позиції наших захисників з району Бахмута.  

На Покровському напрямку російські війська зберігають високу активність. Кількість боєзіткненнь зросла до 43. На Торецькому напрямку окупанти здійснили шість спроб прорвати оборонні рубежі наших захисників східніше Північного.

Вас також можуть зацікавити новини: