Росіяни перекинули на "Оленью" частину бомбардувальників / фото ua.depositphotos.com

Російські загарбники перекидають бомбардувальники на аеродром "Оленья" у Мурманській області для того, аби вивести їх з-під можливого удару з боку України. Таку думку висловив авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко в ефірі телеканалу "Київ24.News".

"Росіяни тікають з "Енгельса", бо ми там діставали їх неодноразово нашими безпілотниками", - відзначив Романенко.

За його словами, авіабаза біля міста Енгельс у Саратовській області є основною базою російської стратегічної авіації, де базуються одна чи дві ескадрильї бомбардувальників Ту-95МС. А на авіабазі "Оленья" - дальні бомбардувальники Ту-22М3.

Відео дня

"Тому, росіяни частину бомбардувальників перекинули на "Оленью", а частину на Далекий Схід в Українку - це біля міста Серишево в Амурській області. Ті літаки, які потребують негайного ремонту - залишили в Енгельсі (потребують складного обслуговування). Тобто, загалом ця ситуація говорить про те, що росіяни пробують вивести з-під удару свою стратегічну авіацію, бо вона нечисленна", - сказав Романенко.

Він додав, що росіяни думають, як зберігати літаки на власній території.

"Ще ми не отримали дозволу бити американськими ракетами по російській території, а вони вже завчасно прибирають все, що ми могли б уразити", - наголосив Ромененко.

За його словами, наразі ЗСУ не можуть завдавати ударів по базі "Оленья" у Мурманській області, бо вона розташована дуже далеко на крайній півночі.

"Крім того, треба пройти через серйозні системи протиповітряної оборони, які по-перше, захищають кордон, але там не дуже складна система. Головне - РЕБ пройти. Потім - протиповітряна система оборони Санкт-Петербурга. там серйозна система. І загалом, Мурманська область - це база російських ядерних сил, флоту і авіації. І тому, вона теж дуже добре захищена. І всі ці бази досить складні для ураження, тому, поки що ми не практикували ударів по настільки віддалених базах", - сказав Романенко.

Також він додав, що усі ці російські бомбардувальники Ту-95МС та Ту-22М3 здатні нести ракети з ядерною боєголовкою.

"Але, навряд чи росіяни будуть застосовувати літаки для цього", - сказав експерт, але додав, що у росіян є ракета Х-102, яка має ядерну бойову частину.

Як повідомляв УНІАН, росіяни зібрали третину своїх стратегічних ракетоносців на аеродромі "Оленья" в Мурманській області. Це може свідчити про підготовку до нового масованого ракетного удару по Україні. 

Вас також можуть зацікавити новини: