этот материал доступен на русском

У США відмовилися від проекту протиторпедних торпед

14:10, 17 квітня 2019
Зброя
571 0
Ілюстрація / REUTERS

Як пише N+1 з посиланням на Defense News, військові фахівці, що проводили випробування прототипів системи, зробили висновок про її неефективність. У 2019-2023 роках по мірі планового обслуговування прототипи протиторпедних систем будуть демонтовані з декількох американських авіаносців.

Сучасні кораблі оснащені кількома системами захисту від торпеди, найпоширенішими з яких є конструктивне посилення бортів і днища, системи відводу торпед від цілі, а також вловлюючі тенета, спеціальні глибинні заряди або скорострільні артилерійські установки.

Читайте такожNational Interest: Російська ядерна торпеда «Посейдон» не старою розробкою СРСР

Розробка американської системи ATTDS велася з початку 2010-х років. Вона складається з гідроакустичної системи, торпед-перехоплювачів і помилкових акустичних цілей AN/SLQ-25 Nixie. Прототипи системи для випробувань були встановлені на трьох авіаносці типу "Німіц": "Джордж Буш", "Гаррі Трумен" і "Німіц".

Випробування ATTDS проводилися з 2013 року. Систему планувалося прийняти на озброєння в 2021 році, однак військові фахівці прийшли до висновку, що вона неефективна і вирішили закрити проект. За підсумками випробувань з'ясувалося, що ATTDS не завжди може виявити ворожу торпеду, а також періодично дає неправдиві оповіщення, беручи за торпеди сторонні шуми.

На початку квітня поточного року німецька компанія Atlas Elektronik спільно з фахівцями Технічного центру по кораблях і морських озброєнь Німеччини провела випробування власної системи захисту кораблів від торпед. Німецька система складається з сонарного комплексу TDCL і протиторпедної торпеди SeaSpider.

Система, як стверджують розробники, здатна виявити будь-який тип торпед, випущених по кораблю, а також ефективно відрізняє сторонні шуми від шумів, що видаються торпедами. Після виявлення торпеди система запускає протиторпеду, яка підривається поблизу цілі, що перехоплюється.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter