Російські танки з навареним дахом можуть заподіяти чимало лиха при прямому наведенні / скріншот із відео

Останнім часом дедалі частіше з'являються повідомлення про те, що російські окупанти використовують на війні проти України танки з навареним дахом, які називають "танками-мангалами". Однак у ЗСУ вважають, що це зовсім не смішно - незважаючи на примітивність рішення та недовговічність, такі бойові машини можуть завдавати смертельних ударів по людях і техніці.

Український військовий у своєму Телеграм-каналі "Офіцер+" навів коментар свого товариша - командира одного з танкових підрозділів Сил оборони, який висловив свою думку з приводу плюсів і мінусів "винаходу".

Командир підрозділу констатує, що "танк-мангал" неможливо обслужити без застосування зварювального устаткування, яке необхідне, щоб "підняти дах МТО, двигун". Тобто абсолютно будь-яка поломка, навіть мінімальна, зупинить функціонування "мангала". Зокрема, тому боєць називає його "танком на одну поїздку", зазначаючи, що один із серйозних недоліків - проблема із завантаженням-вивантаженням бойового комплекту.

"Він (танк - УНІАН) розрахований на 5-10 кілометрів, проїде і відстріляє прямо перед собою, але зрозуміло, що азимутальний покажчик ти широко не розвернеш. Тобто, повний вперед тільки, де огляд більш-менш хоч якийсь. Ускладнено завантаження-вивантаження БК, тобто якщо там, припустимо, снаряд якийсь заклинить десь, тобі треба буде терміново його позбутися. Ну, ти його не викинеш...", - каже фахівець.

З іншого боку, ресурсу "диво-машини" цілком достатньо, щоб виїхати на бойове завдання, хоча спочатку передбачалося, що ремонтувати підбиті "мангали" не стануть. Хоча, якщо екіпажу пощастить, такий танк після поломки відновлять.

"Якщо вижив, його в тиловий район відтягнули кудись там, зрізали цю х...ю (приварену частину - УНІАН), обслужили, завантажили, все перевірили ще раз, а потім заново "вішають". Тобто, в такому варіанті він у них канає. Я вже навіть не сміюся з цього всього, тому що в мене на трофейних танках теж було приварено до МТЗ мангал, тобто, вони теж його обслуговувати не збиралися", - розповідає танкіст.

Він уточнює, чому так скептично ставиться до можливості тривалого використання "мангалів".

"Неможливість обслуговування, маневреність, там силует - це само собою зрозуміло. Теоретично його можна заправити, є бочки, насоси, різні способи, але це дуже ускладнено. Його повністю живлення, мастило, фільтри переглянути, ще щось. Неможливо його нормально заправити. Як усе паливо вийде, так і встане. Буде велика печаль", - каже військовий.

Однак, попри примітивність, такий винахід може завдати чимало лиха українцям за прямого наведення. Тому "мангали" слід знищувати, не роздумуючи.

"Скажу це так, ну, не смішно них...я, не варто з цього кричати. Тупо їхати в лоб і валити, якщо він колону заведе на населений пункт або на опорник, то він задачу свою виконав", - каже командир підрозділу.

Нова "броня" російських танків - подробиці

Російський воєнкор-пропагандист Олександр Сладков виклав добірку з фото танків, обшитих металом, та інших машин із новим захистом від безпілотників. Він стверджує, що "немає сьогодні надійного штатного захисту танків і взагалі броні від дронів-камікадзе". При цьому, Т-72, обвішаний листами металу, Сладков називає "цар-мангалом". Нещодавно під час штурму Красногорівки на Донбасі загарбники використовували такий танк, який ще називають "танком-черепахою". Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке називає це "фрік-шоу", але зазначає, що такі нововведення показують відносний результат і дають змогу окупантам частково знизити втрати живої сили й техніки.

Вас також можуть зацікавити новини: