Він додав, що складно сказати скільки ракет Х-69 у росіян / скриншот

Військовий експерт Михайло Самусь розповів про загрозу російської ракети Х-69, якою ймовірно ворог уразив Трипільську ТЕС та проаналізував скільки такої зброї може бути у Росії.

"Насправді зброя дійсно небезпечна і небезпечна тим, що вона є масовою. Вона може запускатися з носіїв Су-34, яких важко ідентифікувати. Наприклад, якщо злітає Міг31, знаємо, що може бути ракета "Кинжал". Тут ситуація погіршується тим, що за всіма оцінками ракета Х-69, це розвиток ракети Х-59, вона не мала такої дальності, яка могла би загрожувати, наприклад, центральній частині України. Виявляється, що росіянам вдалося (модернізувати –УНІАН) цю ракету, яка дуже схожа візуально на той самий Storm Shadow або Taurus, або американські аналогічні ракети, які росіяни намагаються копіювати", - акцентував Самусь в ефірі телемарафону.

Він додав, що Х-69 - це стелс-ракета, яка має низьку контрастність в будь-якому спектрі і питання постає, як вдалося росіянам зайти в центральну Україну і вразити ту ціль (Трипільську ТЕС-УНІАН).

Відео дня

"Оскільки це викликає тоді запитання стосовно тієї системи ППО і ПРО , яку ми зараз маємо. Справа в тому, що це крилата ракета, це не ракета балістична, про яку ми говорили, що лише  системи Patriot її можуть збивати. Проблема тут мабуть в тому, що її важко виявляти. Не те що збити, бо вона є досить повільною. Це дозвукова ракета і вона летить на дозвуковій швидкості і теоретично збивати її можуть не тільки Patriot, але й інші системи, які є у нас на озброєнні", - підкреслив експерт.

За його словами, проблема в тому, що росіяни досить довго проводять розвідку, а запуски ракет і "шахедів" очевидно викривають наше радіолокаційне поле.

"І таким чином добиваються, що вони можуть проходити під прикриттям тих сам ударів балістичними ракетами, "шахедами", коли це масово все починає працювати їм вдалося прорвати нашу ППО якраз крилатими ракетами. Це нова загроза з якою нам буде треба буде якось рахуватися і очевидно, нам треба говорити не тільки про Patriot зараз, а і про посилення нашого радіолокаційного поля", - акцентував аналітик.

Експерт зауважив, що ця російська зброя "може стати масовою і знову таки проблема санкцій".

"Я впевнений, що там використовуються не російські комплектуючи високотехнологічні. Але, ми знаємо, що у росіян є гроші, які дозволяють переплачувати за певні компоненти на порядок більше, скажімо так,  і отримувати їх через десять країн", - сказав Самусь.

Він додав, що складно сказати скільки таких ракет у росіян.

"Справа в тому, що вони виробляються. Тут не можна сказати, що у них 100 і на цьому закінчується. Це залежить від того, як їм вдається обходити санкції і поставляти такі компоненти", - зазначив Самусь. 

Експерт зазначив, що ракета Х-59 випускається Росією масово і використовується з літаків в основному по прифронтовим районам України, а також по Одесі. Остання конфігурація Х-59, яка потім переробилась на Х-69, досягала 200-250 км.

"Це вважалося такою граничною дальністю. А тут виявляється, що вона може летіти 350-400 км. І це відкриває інші можливості. Хочу підкреслити, що це попередні висновки. Але кілька джерел підтверджують, що це дійсно ця ракета", - констатував Самусь.

Удар по Трипільській ТЕС - деталі

11 квітня під час російського удару по енергетичній інфраструктурі було повністю знищено найпотужнішу електростанцію Київської області - Трипільську ТЕС. Видання Defense Express посилаючись на власні джерела повідомили, що російські окупанти застосували для удару свої нові крилаті ракети Х-69, які гірше за "Кинджал".

Речник Повітряних сил ЗСУ розповів, що зараз фахівці вивчають, який саме був тип ракет, якими вдарили по Трипільській ТЕС. За його словами, ракета Х-69 "це покращена система версії ракети Х-59, попередньо, Росія вже застосовувала подібні ракети раніше". Це свіжі ракети, деталі яких виготовлені в 2023 році. Він зазначив, що росіяни продовжують намагатися виготовляти нові ракети, а Х-69 є новою для України.

Вас також можуть зацікавити новини: