Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Єврокомісія почала процедуру оцінки дій нової влади Польщі

Останні події в Польщі, зокрема щодо поспішної зміни складу Конституційного суду, викликали занепокоєння в установах Євросоюзу.

Польша / flickr.com/photos/lplewnia
Тиммерманс підкреслив, що верховенство права є однією з основних цінностей, на яких базується ЄС / flickr.com/photos/lplewnia

Європейська комісія сьогодні розпочала процедуру оцінки відповідності нормам демократії та правилам ЄС змін у польському Конституційному суді та законів щодо громадського телерадіомовлення.

Колегія єврокомісарів надіслала до Варшави листа з вимогою пояснень щодо змін і процедур, які «потенційно збільшують можливості впливу влади на Конституційний суд та державні медіа», заявив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, мета цієї процедури полягає у наданні об’єктивної оцінки, а також спонуканні влади Польщі до діалогу щодо цих проблем.

Тіммерманс наголосив, що верховенство права є однією з основоположних цінностей, на яких заснований Європейський Союз, а завданням Євокомісії є забезпечення дотримання законодавства ЄС.

Президент Польщі підписав закон про ЗМІ, який критикували Єврокомісія та ОБСЄ

З огляду на це останні події в Польщі, зокрема щодо поспішної зміни складу Конституційного суду, викликали занепокоєння в установах Євросоюзу. У цьому зв’язку Єврокомісія запросила у Варшави інформацію про стан справ у Конституційному суді та щодо змін до закону щодо державного телерадіомовлення.

Колегія Єврокомісії також вирішила повернутися до цього питання в середині березня, залучивши до співпраці Венеціанську комісію.

7 січня президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який дозволяє уряду здійснювати контроль за державними засобами масової інформації.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку