/ Фото REUTERS Голосування вже завершилося у всіх штатах / фото REUTERS

Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, як і його суперник від демократів Джо Байден впевнені у своїй перемозі на цих виборах.

Відповідні повідомлення вони опублікували у своїх Twitter-акаунтах.

"Сьогодні ввечері я зроблю заяву. Велика перемога!"- написав Трамп.

скріншот

Однак Байден також висловив упевненість у своїй перемозі.

"Ми раді тому місцю, яке займаємо. Ми вважаємо, що йдемо по шляху до перемоги на цих виборах», - написав Байден.

скріншот

Також він нагадав, що не йому і не Трампу оголошувати переможця на цих виборах, зазначивши, що це повинні робити виборці.

скріншот

Нагадаємо, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп перемагає демократа Джо Байдена у всіх шести ключових штатах. За даними Reuters, станом на 8:20 за київським часом у Трампа 212 голосів, а у Байдена - 209.

Нагадаємо, що для перемоги кандидат повинен набрати 270 голосів вибірників.

Виборча система США відрізняється від української. Голосування там проходить у два етапи: спочатку громадяни обирають вибірників, які згодом будуть безпосередньо обирати президента. Вибірники - це люди з хорошою освітою, активісти та меценати. Виборці заздалегідь знають, кого підтримує кожен вибірник. 

Вибори в США: що відомо

  • Президентські вибори в США почалися 3 листопада 2020 року. Трамп, який представляє республіканців, претендує на переобрання. Його суперник від демократів-колишній віце-президент США Джо Байден.
  • 29 вересня відбувся перший раунд дебатів між Трампом і Байденом.
  • У розпал передвиборної кампанії Трамп захворів на коронавірус, проте після нетривалого лікування повернувся до боротьби.
  • В ході виборчої кампанії Байден звинувачує Трампа в некомпетентності і підіграванні авторитарним режимам (зокрема - путінському). Трамп, у свою чергу, стверджує, що син Байдена причетний до корупційної схеми в українській енергетиці. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram