Користь хліба на заквасці дуже велика / фото pixabay.com

Для хліба на заквасці не потрібні магазинні дріжджі. Все тому, що ви створюєте своє власне мікробіотичне середовище, використовуючи воду і борошно. Приготування цієї закваски займає кілька днів, але вирощені в домашніх умовах мікроорганізми мають багато переваг для здоров'я, пише healthdigest.

Згідно зі статтею в журналі "Мікроорганізми", хліб на заквасці корисніший, ніж ви думаєте, оскільки він містить вітаміни і мінерали, які регулюють обмін речовин і підвищують енергію. Закваска також допомагає контролювати рівень цукру в крові, а натуральні пребіотики корисні для здоров'я кишечника. Антиоксиданти та інші поживні речовини, що містяться в хлібі на заквасці, також можуть захистити ваше серце від хвороб.

Згідно зі статтею, опублікованою 2023 року в Міжнародному журналі молекулярних наук, процес ферментації, який використовується для приготування хліба на заквасці, не тільки робить його більш засвоюваним, а й покращує його антиоксидантні, антигіпертензивні та протизапальні властивості. Наприклад, хліб на заквасці з ферментованої полби містить більше фенолів і флавоноїдів порівняно з неферментованою полбою. Ці феноли і флавоноїди є антиоксидантами, які борються з окислювальним стресом, що часто пов'язаний із хворобами серця і раком. Бета-глюкани в заквасці зв'язуються з холестерином, тож він не потрапляє в кровотік.

Відео дня

Хліб на заквасці з полб'яного борошна також краще захистить ваші клітини від запалень.

Користь закваски для здоров'я

Мабуть, найбільш помітною перевагою вживання більшої кількості хліба на заквасці є його вплив на здоров'я кишківника. Згідно зі статтею в журналі Fermentation, у заквасці ви знайдете безліч лактобацил, але більшість цих корисних бактерій гинуть під час випікання. Однак це не означає, що ваш кишечник не отримає користі від вживання хліба на заквасці. Деякі корисні біомолекули можуть залишитися. Усе залежить від того, як довго випікається хліб і за якої температури.

Волокна, такі як бета-глюкан і резистентний крохмаль, живлять бактерії в кишківнику і полегшують закреп.

Хліб на заквасці не потребує консервантів, емульгаторів та інших харчових домішок, які часто спричиняють проблеми зі шлунково-кишковим трактом. У процесі ферментації пшенична клейковина розщеплюється, тому в заквасці відносно мало глютену порівняно з іншим хлібом.

Також не має значення, яке борошно використовується для приготування закваски, адже процес ферментації знижує вміст фітатів, дубильних речовин і поліолів, що поглиблюють синдром подразненого кишківника.

Хліб на заквасці також може бути хорошим вибором для контролю рівня цукру в крові та відчуття ситості.

Нагадаємо, раніше УНІАН розповідав, який хліб найкорисніший для здоров'я.

Вас також можуть зацікавити новини: