Міфи щодо децентралізації

17:00, 28 лютого 2015
Децентралізація
13792 0

Спеціальний проект інформаційної агенції УНІАН та Інституту громадянського суспільства «Схід плюс Захід: ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ» за підтримки благодійного фонду «Відродження» має на меті розібратися у одній з ключових реформ, необхідних Україні, про запровадження якої вітчизняна влада говорить фактично увесь час після перемоги революції Гідності і зміни влади в країні.

Децентралізація – тобто, передача повноважень на рівень якнайближче до людини, направлення бюджетних коштів за повноваженнями, балансування повноважень та ресурсів відповідальністю – про все це ми чуємо вже не один місяць.

Під час циклу із п’яти програм ми спробуємо розібратись, у чому суть та філософія реформи з децентралізації, яка вона має бути, що отримають громадяни, і що ми можемо робити вже зараз, аби, по-перше, децентралізація влади в Україні відбулась відповідно до сучасного досвіду, а по-друге, як нам скористатись перевагами, які вона нам особисто принесе.

Ми вже говорили про зміни в адміністративно-територіальному устрої України, необхідні для оптимізації роботи державних інститутів, про те, яким чином краще оптимізувати структуру місцевого самоврядування для більшої ефективності її роботи, про реформу і оновлення бюджетної системи в Україні і про баланс повноважень і відповідальності органів місцевого самоврядування та посилення участі громадян у місцевих справах.

Сьогодні ж, завершуючи цикл наших передач, ми обговоримо Міфи та побоювання, які існують щодо децентралізації. А також небезпеки та ризики, які виникають при проведенні реформи децентралізації

Розвінчати або підтвердити деякі суспільні побоювання щодо процесу реформування країни нам сьогодні допоможуть:

Анатолій Ткачук, інститут громадянського суспільства

Володимир Пархоменко, Заступник директора Центру аналізу та розробки законодавства АМУ

Юрій Ганущак, Директор Інституту розвитку територій

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter