Сьогодні в Україні розпочали роботу офіси реформ

11:18, 30 квітня 2015
Децентралізація
2257 0

Регіональні офіси з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади приступили до роботи. 

minregion.gov.ua

Як йдеться в повідомленні Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, у свій перший робочий день представники Офісів реформ працювали в Києві на підготовчому семінарі. А вже завтра, 30 квітня, експерти продовжать роботу в регіонах. "Фінансову підтримку діяльності офісів реформ надає Асоціація міст України (АМУ) у рамках проекту USAID "ДІАЛОГ" відповідно до Меморандуму між Мінрегіоном та АМУ", - говориться в повідомленні.

Як пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, Офіси реформ на першому етапі  надаватимуть організаційну, консультативну, інформаційну допомогу облдержадміністраціям у питаннях створення територіальної основи місцевого самоврядування на базовому рівні.

"Створення спроможних територіальних громад шляхом їх добровільного об’єднання потребує посиленої уваги з боку всіх зацікавлених сторін - з боку влади, органів місцевого самоврядування, громад. Відповідальні за проведення цього процесу на місцях є саме облдержадміністрації. І їх першим помічником у цій роботі - від формування проекту перспективного плану формування територій громад до їх затвердження сесіями обласних рад, буде саме Офіс реформ", - прокоментував В’ячеслав Негода.

Читайте такожВ Україні відкриють 24 регіональні центри підтримки децентралізації

Він підкреслив, що час на підготовку планів обмежений. До червня місяця крім підготовки проектів перспективних планів, вони мають пройти всебічні консультації з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їх асоціаціями.

"Важливо вчасно, до червня місяця, підготувати та затвердити перспективні плани. Без них регіони не зможуть отримувати фінансування на розвиток з Державного фонду регіонального розвитку. А взагалі весь процес формування спроможних територіальних громад має бути завершений у вересні. Планується, що чергові місцеві вибори, які згідно Конституції України мають відбутися 25 жовтня, будуть проведені вже на новій територіальній основі", - поінформував В’ячеслав Негода.

Найближчими днями офіси реформ спільно з керівництвом облдержадміністрацій проведуть прес-конференції для регіональних ЗМІ.

Раніше віце-прем’єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що проведення в Україні децентралізації, невід’ємною частиною якої є створення спроможних територіальних громад, є  тим інструментом, який вивів Німеччину, Польщу, Францію до рівня країн з найрозвинутішою економікою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter