фото УНІАН

Про це заявила еколог Світлана Берзіна в ефірі Громадського.

"Коли ми спалюємо опале листя, і якщо воно вологе, воно димить, це є чадний газ, але ще утворюється така штука як бензопірен, це канцероген, який має кумулятивний ефект в організмі людини, він є провокуючим онкологічні захворювання", - розповіла вона.

За словами експерта, загалом під час спалення листя утворюються понад 30 кілограмів речовин, що забруднюють повітря.

Читайте також"Дихати безпечно": у геофізичній обсерваторії розповіли про стан повітря в Києві

"Щоб не вдаватися в глибину хімії та екології, мовою цифр: на одну тонну спаленого сміття утворюється 30 кілограмів дуже шкідливих хімічних речовин, які забруднюють атмосферу, повітря. Також вони нікуди не діваються, якщо немає відповідних погодних умов, тобто вони не йдуть у верхні шари атмосфери, а опадають на ґрунт і забруднюють землю і воду", - зазначила Берзіна.

Говорячи про рівень шкідливості цих викидів, вона навела приклад: "Коли ми палимо сигарету, якщо порівняти (з диханням викидами спаленого листя - ред.) - це в 350 разів гірше, якщо хтось поруч з тим багаттям".

Екологиня додала, що в Україні атмосферу "не вперше" забруднюють викидами зі спаленого листя.

"І не тільки в нашій країні, на жаль. Але в нашій країні це виходить за межі здорового глузду. Хтось навіть думає: я буду палити, і ось цей попіл вдобрить ґрунт, він буде більш родючий. Неправда, це буде набагато гірше, це псує ґрунт", - резюмувала вона.

Раніше повідомлялося, що Україна з самого ранку 21 жовтня була накрита хмарою чадного газу. Рівень забруднення найвищий в Європі, на рівні з промислово забрудненими районами Китаю.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram