этот материал доступен на русском

У Києві здати ялинку на переробку можна до 1 лютого

17:40, 10 січня 2020
Екологія
1211 0
За даними міської влади, минулого року пункти на базі районних підприємств прийняли від населення понад 5 тисяч ялинок на утилізацію / фото УНІАН

Як повідомила прес-служба Київської міської держадміністрації, свої ялинки, сосни, смереки жителі столиці можуть принести до 15 пунктів збору, що відкриті у кожному районі столиці.

«Зібрані дерева перероблять на тріску в спеціальному різкоподрібнювачу і використають для зберігання водного балансу лунок вічнозелених рослин у місті. Працюватимуть пункти до 1 лютого, але за необхідності їх роботу можна продовжити і до 8 березня», – зазначив заступник начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.

Читайте такожУ Харкові торговці покинули на вулицях сотні непроданих ялинок (фото)

За даними міської влади, минулого року пункти на базі районних підприємств прийняли від населення понад 5 тисяч ялинок на утилізацію.

В.о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Олексій Король зауважив, що пункти збору та утилізації новорічних дерев відкривають вже п’ятий рік поспіль на початку січня.

«Таким чином ми даємо змогу деревам, які прикрашають наші оселі у свята, бути корисними і після них», - наголосив він.

За словами Короля, можна виділити дві хвилі, коли пункти працюють з найбільшим завантаженням. Перша з них – це збір хвойних дерев після завершення ялинкових базарів, тобто на початку січня. «Наші підприємства вже забрали на утилізацію майже 7 тис. дерев, які не розпродали до Нового року», - повідомив він.

Друга хвиля, за його словами, розпочинається після завершення новорічно-різдвяних свят, а саме після Водохреща, коли люди починають виносити ялинки з домівок.

У КМДА нагадали, що у цьому році передбачено кошти на будівництво комплексу з переробки та утилізації рослинних відходів у Києві за рахунок коштів природоохоронного фонду.

«Київ продукує 120 тисяч тонн опалого листя щороку. Побудова спеціальної установки, яка дозволить отримати біогаз із рослинних решток поступово вирішить проблему з їх накопиченням і питанням утилізації. Біогаз є відновлювальною та стійко виробленою енергією. Серед усіх видів палива, біогаз володіє найменшим ефектом парникового газу та найкращою виробничою ефективністю», – пояснив Савченко.

Як повідомляв УНІАН, 2 січня у Києві запрацювали 15 пунктів прийому новорічних ялинок.

З адресами пунктів прийому, контактами та годинами роботи можна ознайомитися за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter