этот материал доступен на русском

Еколог попередила про загрозу радіоактивного забруднення через окупантів на Донбасі

08:07, 15 січня 2020
Екологія
485 0
REUTERS

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що шахта "Юнком", розташована на непідконтрольній території Донбасу, може представляти радіоактивну загрозу для півдня Російської Федерації.

Читайте такожУ США занепокоєні екологічними загрозами, що стали наслідком російської агресії в Україні

"В Росію можуть потрапити радіоактивні елементи, але причиною тому – рішення російських окупантів, які припинили відкачування шахтних вод на шахті" Юнком", – сказала вона в блозі «Обозреватель».

Як пояснила еколог, за Радянського Союзу ця шахта була експериментальною. У ній був проведений експериментальний ядерний вибух, а пізніше "ядерний об'єкт був законсервований".

"Шахта" Юнком "перебувала під дуже ретельною увагою українських природоохоронних служб всі роки незалежності. Незважаючи на серйозні економічні витрати, шахтні води з "Юнкома" весь час відкачували. Але минулого року окупаційна влада ухвалила рішення про припинення відкачки вод з шахти "Юнком" , – повідомила еколог.

Таким чином, "радіоактивні елементи, мігруючи через підземні горизонти, можуть потрапити в Сіверський Донець, який тече територією України і завершує свою течію саме на півдні Російської Федерації в Ростовській області".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter