Щорічні втрати РФ територій оцінили у вісім Сан-Марино

14:34, 09 листопада 2015
Екологія
2307 0

Танення вічної мерзлоти і розмиття північних берегів морів призводить до того, що Росія щорічно втрачає територію, рівну за розмірами восьми карликовим державам Сан-Марино (площа республіки становить 61 квадратний кілометр).

REUTERS

Про це в інтерв'ю ТАРС розповів тимчасово виконуючий обов'язки директора Інституту кріосфери Землі Сибірського відділення РАН, доктор геолого-мінералогічних наук Дмитро Дроздов.

«Берега і на півдні теж розмиваються, але на півночі вони розмиваються набагато швидше», - уточнив Дроздов. За його словами, зупинити цей процес неможливо, а відбувається внаслідок того, що «тепло накопичується біля поверхні землі в достатній кількості, щоб у структурі ґрунту відбулися істотні зміни».

«У Підмосков'ї почне рости більше трави. Значить, можна буде вирощувати більше корів. Те ж саме стосується і Західному Сибіру. Найсприятливіші території зрушаться на 200-300 кілометрів на північ», - уточнив Дроздов.

Читайте такожКитайські ЗМІ повідомили про передачу КНР ділянки російської землі

Потепління торкнеться не тільки цих територій. Передбачається, що теплі родючі землі Ставропілля і Краснодарського краю стануть відчувати дефіцит води, а їх місце сільськогосподарських угідь займуть такі території, як Воронезька область.

Крім того, танення мерзлоти призведе до забруднення підземних вод та зараження шкідливими бактеріями.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter