этот материал доступен на русском

Китайські вчені з'ясували нові наслідки кліматичної катастрофи

13:41, 29 жовтня 2018
Клімат
1492 0
Ілюстрація / REUTERS

Вчені Інституту фізики атмосфери Китаю з'ясували, що теплові хвилі, які в майбутньому будуть виникати частіше через глобальне потепління, призведуть до зниження працездатності населення у всьому світі. Найбільш ураженими регіонами виявилися Центральна Азія і Північна Європа.

Читайте такожБританцям пропонують готуватися до великого переселення через зміни клімату - ЗМІ

Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!. Дослідники провели опитування серед 4363 респондентів, щоб визначити, наскільки знизилась продуктивність праці під час спеки в 2016 році. Виявилося, що теплові хвилі призвели до втрати 6,6 робочого дня на рік у країнах, що розвиваються, а в розвинених країнах — 3,5 дні на рік. При цьому зниження продуктивності праці корелюється з показником ВВП на душу населення.

Крім того, вчені підрахували, як зростання середньої температури атмосфери Землі позначиться на кількості втрачених трудових днів. При підвищенні температури на 1,5, 2, 3 і чотири градуси Цельсія розвинені країни втратять 9, 12, 22 і 33 дні, відповідно, а що розвиваються — 19, 31, 61 і 94 дні, відповідно. Зниження продуктивності праці в країнах Південно-Східної Азії при потеплінні на 1,5 градуси буде таким же, як у розвинених країнах при потеплінні на чотири градуси Цельсія.

Згідно з Паризькою угодою 2015 року, зростання глобальної середньої температури повинно бути обмежено величиною 1,5 градуса Цельсія для запобігання катастрофічного сценарію зміни клімату.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter