Вчені створили особливий вид пластику, який можна повністю переробити

22:35, 29 грудня 2015
Сміття
871 0

Матеріал, відомий як гамма-бутиролактон, раніше в науковій літературі розцінювався, як потенційний будівельний блок для сучасних пластмас.

Пластик / Фото УНИАН

Хіміки знайшли полімер, який може бути синтезований у корисні матеріали, а потім перероблений на молекулярні будівельні блоки, щоб отримати "друге життя".

Про це повідомляє Facepla.net з посиланням на матеріали Colorado State University.

Читайте такожAdidas представив кросівки з океанічного сміття (відео)

Хоча деякі види пластику у великій кількості кожен день переробляються і можуть бути повторно використані в якості корисних предметів, багато з них все одно закінчують свій шлях на смітниках або в океанах.

Пластмаси, які можуть розкладатися в певних умовах, такі як полімолочна кислота (PLA), пропонують більш екологічні альтернативи, але у них теж є свої недоліки. Хоча рециркуляція — це теж хороший варіант, як засіб продовження життєвого циклу матеріалу, вона не може бути розкладена у вихідний молекулярне стан без отримання інших небажаних побічних продуктів.

У пошуках пластику, який може піддатися вторинній переробці і біологічному розкладанню, дослідники Університету штату Колорадо вивчали молекули, отримані через з'єднання біомаси, яку Міністерство енергетики США оцінили, як один з 12 найбільш відповідних замінників нафтопродуктів.

Матеріал, відомий як гамма-бутиролактон, раніше в науковій літературі розцінювався, як потенційний будівельний блок для сучасних пластмас.

Професор хімії Університету штату Колорадо, Євген Чен (Eugene Chen) і старший науковий співробітник Мао Хонг (Miao Hong) почали роботу, відкриваючи шлях не тільки створення полімеру, використовуючи гамма-бутиролактон, але зробили його таким чином, щоб полімер зміг приймати різні форми, такі як лінійні і циклічні.

Читайте такожВчені б'ють на сполох: до 2050 року майже всі морські птахи харчуватимуться пластиком

Команда каже, що полі гамма-бутиролактон є хімічно еквівалентним комерційному біопластику під назвою P4HB. Але так як P4HB отримують за допомогою бактерій, що є більш дорогим і складним процесом виробництва, ніж для більшості пластмас, команда сподівається, що її більш дешева версія може отримати комерційне використання, щоб запропонувати більш практичну версію покращеного пластику.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter