Ілюстрація REUTERS

Україна продовжила нарощувати імпорт фруктів у 2020 році, повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".

Читайте такожУкраїна збільшила імпорт вершкового масла майже у 8 разів

"У першому півріччі 2020 року Україна закупила на зовнішніх ринках різних плодів і ягід на суму 341 мільйон доларів, що на 23% перевищило показник за відповідний період минулого року", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільшими поставками з-за кордону були цитрусові, банани, інші екзотичні фрукти. Зокрема, за півроку українські компанії імпортували 182 тисячі тонн цитрусових на 129 мільйонів доларів, а також 174 тисяч тонн бананів на 96 мільйонів доларів.

Серед країн-лідерів з поставок фруктів до України виявилися Туреччина (19,9%), Еквадор (17,1%), Єгипет (10,0%), Коста-Ріка (6,9%), Іспанія (5,3% ), Греція (4,0%) і Колумбія (3,3%).

Ілюстрація REUTERS

Експерти "Інституту аграрної економіки" підкреслюють, що пандемія коронавірусу сприяла збільшенню попиту і, відповідно, зростання імпортних закупівель фруктів.

Крім того, торгові обмеження, введені поряд з карантином, в більшості випадків стосуються експорту з України, тоді як імпорт продовольства при таких обставинах має набагато менше штучних перепон.

Як повідомляв УНІАН, Україна за перше півріччя 2020 року експортувала плодів і ягід на суму 95 мільйонів доларів, що на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram