Перевірка буде проходити в декількох реєстрах / фото depositphotos

Кабінет міністрів затвердив порядок перевірки нотаріусом громадян України, які бажають купити сільськогосподарську землю після відкриття ринку землі 1 липня.

Постанову прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.

Читайте такожВ Україні будуть по-новому контролювати операції з землею: що змінитися

"Через два тижні закінчується дія мораторію (на продаж земель - УНІАН), і Україна стане ще на крок ближче до країн, де громадяни можуть вільно розпоряджатися своїм майном... сьогодні уряд затвердить чіткий порядок перевірки покупця землі з боку нотаріуса. Зокрема, перевірки наявної у покупця землі, щоб не було перевищення встановлених лімітів", – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, перевірка буде проходити в декількох реєстрах, щоб забезпечити прозорість і справедливість процесу.

Прем'єр нагадав, що на першому етапі ринку землі влада передбачила ряд обмежень – землю зможуть купувати тільки фізособи та не більше 100 гектар в одні руки. Він додав, що всі оплати будуть відбуватися в безготівковій формі.

"Упевнений, що повноцінний запуск ринку землі забезпечить сталий розвиток регіонів - громади стануть повноцінними власниками землі та зможуть вільно розпоряджатися нею, наприклад, здавати в оренду через прозорий аукціон, отримуючи гроші у свій бюджет", – сказав Шмигаль.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, в ході перевірки нотаріус повинен встановити особу Покупця землі, мету покупки, загальну площу землі у власності, кінцевого бенефіціарного власника юрособи, наявність санкцій щодо покупця і його зв'язок з терористичною діяльністю.

За підсумками перевірки нотаріус зобов'язаний скласти протокол з усією отриманою інформацією.

Запуск ринку землі в Україні

  • 28 квітня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон, що вводить ринок сільськогосподарських земель в Україні з липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
  • Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив, що ринок землі в Україні буде запущений в штатному режимі з 1 липня 2021 року, до цього часу парламент прийме ряд необхідних підзаконних актів для завершення земельної реформи.