ЄС хоче встановити газове партнерство з Україною і переглянути відносини з Росією

17:24, 20 лютого 2015
Енергетика
9433 0

Єврокомісія має намір створити єдиний енергетичний ринок, щоб підвищити енергобезпеку і знизити залежність від Росії.

Евросоюз доверяет Украине как транзитеру газа / Фото УНИАН

Євросоюз подумає про перегляд відносин із Росією в енергетичній сфері на основі ринкових умов, коли настане слушний час, а головне завдання зараз - формування стратегічного партнерства в газовій галузі з Україною, говориться в проекті документа, з яким ознайомився Рейтер.

Єврокомісія, виконавчий орган ЄС, має намір створити єдиний енергетичний ринок, що дозволяє обмін енергоносіями між країнами, щоб підвищити енергобезпеку і знизити залежність від Росії, яка поставляє близько третини споживаного в ЄС газу. Наступного тижня Єврокомісія опублікує офіційну стратегію зі створення енергетичного союзу.

Читайте такожЄС збирається відновити антимонопольне розслідування проти Газпрому

"Коли настануть сприятливі умови, ЄС подумає про перегляд відносин із Росією в енергетичній сфері на основі рівноправності в сенсі відкритості ринку, справедливої конкуренції, охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки, для взаємної вигоди обох сторін", - йдеться в проекті стратегії.

Враховуючи важливість України як транзитної країни для постачань російського газу, ЄС надасть увагу розвитку інфраструктури в країні та підвищення її енергоефективності, щоб зменшити її залежність від імпорту палива.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter